Kotja

Jaký je český překlad latinské části jezovitského marše z Křestu svatého Vladimíra?

Nejlepší odpověď
annas

Te Deum laudamus – Tebe, Bože, chválíme.
Dies irae, dies illa – Den Božího hněvu, onen den
Te rogamus, audi nos – Prosíme tě (žádáme tě), vyslyš nás.
Gloria in excelsis Deo – Sláva na výsostech Bohu
Credo in unum Deum – Věřím v jednoho Boha
Orate, fratres – – Modlete se, bratři
Benedictus, qui venit – Blahoslavený, kdo přichází
Sanctus, sanctus, sanctus – Svatý, svatý, svatý

Budete si muset po částech přeložit z latiny, často jde o slova Otčenáše, Věřím nebo jiných modliteb, takže se vám podaří text přeložit.

Na netu jsem český překlad nenašla. Myslím si, že když latinské věty vložíte do vyhledávač Google, veelká část s modliteb se přřeloží,. Jinak do překladače.