TONICK

Jaký jazyk vítězí v poměru obtížnost se ho naučit a potencionálu využití do budoucna? Děkuji za odpověď 🙂

Naučit se plynule anglicky a udělat si pár certifikátů mi nedělalo větších problémů, ale je to jediný jazyk, který krom češtiny umím. Chci se naučit nějaký jazyk, který je v lidských silách se naučit, ale zároveň má největší potenciál využití do budoucna 🙂 Děkuji za odpovědi :)
Doplňuji:
Mockrát díky 🙂 Bavil jsem se o tom s kamarádem, profesorem na filosofické fakultě, a prvně si ze mě vystřelil stylem: „Naučil bych se asi rusky, aby ses domluvil s dělníkama, pak vietnamsky, aby ses domluvil v obchodech a nakonec cikánsky, aby ses přizpůsobil většině :D“.. Ale nakonec jsem z něj dostal, že opravdu čínština, němčina a němčina by mohla bodovat.. Já měl vyhlédnuté krásné jazyky Italštinu a Španělštinu, ale je fakt, že jejich perspektivita využití je tak ryze lokální, že by bylo zbytečné si s nimi plést hlavu (ikdyž o pletení hlav Italkám, příp. Španělkám bych mluvil raději než o pletení hlav vietnamkám, ruským Nataším anebo nedejbože romkám :D).. Každopádně děkuji 🙂

Nejlepší odpověď
samicek333

Myslím, že pokud mluvíte anglicky, tak by němčina neměla být takový problém, ale nevím, jestli bude tak užitečná jakou angličtina. Můžete zkusit čínštinu, ta je čím dál víc užitečnější, je trochu těžší, ale dá se to zvládnout…

Další odpovědi
Toga

Tak určitě by to mohla být němčina (Německo, Rakousko, Švýcarsko, Lichtenštejnsko, Belgie, Lucembursko, regionální jazyk v Dánsku a Itálii a v Nambii je nejrozšířenější jazyk bílé menšiny).
Dálé francouzština (Jazyk v zemích – Francie, Andorra, Belgie,Čad, Demokratická republika Kongo,Francouzská Guyana, Francouzská Polynésie,Kana­da,Libanon, Lucembursko, Madagaskar, Mali, Martinik, Monako, Niger, Nová Kaledonie,Rovníková Guinea, Senegal, Středoafrická republika, Švýcarsko a mnoho dalších!)
Nebo taky španělština (Ekvádor, Guatemala, Honduras, Kolumbie, Kuba, Mexiko, Nikaragua, Panama, Paraguay, Peru, Rovníková Guinea, Salvador, Španělsko, Uruguay, Venezuela, Západní Sahara, Portoriko)
Pak by se nabízeli asi i další jazyky jako italština, různé čínské apod. Ikdyž ty jsou těžké. Takže Němčinu, Francouzštinu a Španělštinu byste mohl v budoucnu využít a zároveň jsou asi velmi vyrovnané pokud jde o obtížnost a pozdější využití. =)

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/N%C4%9Bm%­C4%8Dina , http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%A0pan­%C4%9Bl%C5%A1ti­na , http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Fran­couz%C5%A1tina

hawranek

Když to vezmem vzhledem k potencionálu využití jazyka tak do cca 50 let, doporučuji čínštinu a ruštinu