Avatar uživatele
Jamajka

Jakým jazykem se mluví v Rakousku?

Kterými jazyky mluví obyvatelé Rakouska? Převládá výhradně jen němčina?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? briketka10 před 3050 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Ano, převládá němčina./ Nebo spíše rakouská němčina/ V posledních měsících se dostává do popředí i arabština.

Upravil/a: Drap

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lamalam

Převládá rakouská němčina, ale na horských chatách v Tyrolsku nebo Vorarlbersku se domluvíš i italsky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Ano, převládá němčina. „Němčina je úřední a mateřský jazyk přibližně 98 % rakouských občanů.
Vedle toho mluví také některé původní menšiny slovanskými a jinými jazyky, to jsou například burgenlandská chorvatština, slovinština a maďarština. Obyvatelé hovořící těmito jazyky mají také vliv na výuku a úřední styk v daném mateřském jazyce. Burgenlandská chorvatština a slovinština jsou dodatečné úřední jazyky v těch správních a soudních okresech Štýrska, Burgenlandska a Korutan, kde žije chorvatské nebo slovinské, respektive smíšené, obyvatelstvo. Dále je v obcích Oberpullendorf, Oberwart, Rotenturm a Unterwart vedle němčiny úředním jazykem také maďarština. Svoji vlastní řeč mají také Romové. Kromě toho žije v Rakousku také přibližně 35 000 Jenišů, z kterých přibližně 3500 vede stále kočovný život. V 60. letech minulého století se usadili v Burgenlandsku, Mühlviertel, Waldviertel, na Hausrucku, v Totes Gebirge, v Seetálských a Fischbachských Alpách“. 🙂
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Rakousko

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

I čeština a slovenština je zde velice rozšířená.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Luxx

právě jsem z Rakouska přijela a můžu potvrdit, že se tam mluví německy :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jana5678

Dobrý den, v Rakousku se opravdu převážně mluví německy. Osobně se mi nejvíce líbilo v kempu u jezera Mondsee. Je to ideální místo pro rodiny s dětmi, kde si užijete koupání, pěší turistiku i cyklistiku. Na tuhle dovolenou jsem si koupila nové "trekové boty“:https://www.pro­trek.cz/treko­ve-boty/. Tyhle boty byly perfektní na procházkách po chodnících kolem jezera.

Nový příspěvek