Jamajka

Jakým jazykem se mluví v Rakousku?

Kterými jazyky mluví obyvatelé Rakouska? Převládá výhradně jen němčina?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, převládá němčina./ Nebo spíše rakouská němčina/ V posledních měsících se dostává do popředí i arabština.

Další odpovědi
Lamalam

Převládá rakouská němčina, ale na horských chatách v Tyrolsku nebo Vorarlbersku se domluvíš i italsky.

marci1

Ano, převládá němčina. „Němčina je úřední a mateřský jazyk přibližně 98 % rakouských občanů.
Vedle toho mluví také některé původní menšiny slovanskými a jinými jazyky, to jsou například burgenlandská chorvatština, slovinština a maďarština. Obyvatelé hovořící těmito jazyky mají také vliv na výuku a úřední styk v daném mateřském jazyce. Burgenlandská chorvatština a slovinština jsou dodatečné úřední jazyky v těch správních a soudních okresech Štýrska, Burgenlandska a Korutan, kde žije chorvatské nebo slovinské, respektive smíšené, obyvatelstvo. Dále je v obcích Oberpullendorf, Oberwart, Rotenturm a Unterwart vedle němčiny úředním jazykem také maďarština. Svoji vlastní řeč mají také Romové. Kromě toho žije v Rakousku také přibližně 35 000 Jenišů, z kterých přibližně 3500 vede stále kočovný život. V 60. letech minulého století se usadili v Burgenlandsku, Mühlviertel, Waldviertel, na Hausrucku, v Totes Gebirge, v Seetálských a Fischbachských Alpách“. 🙂
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Rakousko

anonym

I čeština a slovenština je zde velice rozšířená.

Luxx

právě jsem z Rakouska přijela a můžu potvrdit, že se tam mluví německy :)

Jana5678

Dobrý den, v Rakousku se opravdu převážně mluví německy. Osobně se mi nejvíce líbilo v kempu u jezera Mondsee. Je to ideální místo pro rodiny s dětmi, kde si užijete koupání, pěší turistiku i cyklistiku. Na tuhle dovolenou jsem si koupila nové "trekové boty“:https://www.pro­trek.cz/treko­ve-boty/. Tyhle boty byly perfektní na procházkách po chodnících kolem jezera.