Avatar uživatele
MaXoXo

jaký druhý jazyk vybrat?

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jaký druhý jazyk bych si měl vybrat ve škole… osobně bych chtěl nejspíše španělštinu, ale nevím, jestli není moc složitá.. Na základce jsem měl celý druhý stupeň němčinu, ale nikdy jsem ji nepřišel moc na chuť, nevím jestli to bylo učitelkou nebo mi prostě není sympatická… pořád jsem bojoval o 3…, ale z angličtiny mám odjakživa 1 nejhůře 2, tak si říkám, že bych zkusil španělštinu, ale nejsem si jistý… na výběr mám z němčiny, španělštiny, francouzštiny, ruštiny
díky… :)

Zajímavá 0 před 840 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
paul1

španělština

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

španělština

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

španělština

Španělština není těžká, v porovnání s francouzštinou. Čte se stejně jako se píše. Slovesa se časují, ale podstatná jména jsou jen v jednom tvaru. Má i víc minulých časů stejně jako angličtina, a myslím že i němčina. Ve španělštině najdeme mnoho mezinárodních slov, které známe, a které pocházejí z latiny.

Upravil/a: Ametyst

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

španělština

Sám sis odpověděl, nezbývá, než tě v tvém výběru utvrdit. Tím neříkám, že si myslím, že zrovna tento jazyk má v našich zeměpisných šířkách nějaké super uplatnění, ale určitě to není k zahození. Pokud chceš cestovat po Jižní Americe, pak je to ideální volba.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

španělština

Španělština není těžký jazyk a domluvíš se s ní v celé Jižní Americe kromě Brazílie, v Mexiku a samozřejmě ve Španělsku. Je to celosvětově velmi rozšířený jazyk.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Malvína

španělština

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rys95

francouzština

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

němčina

Nenabízíš jinou možnost, tak jsem napsal němčinu. Ono je to problematické. To by ses měl rozhodnout sám a ne čekat na okolí. Rozhodni se sám za sebe, ne podle ostatních. Ono se doporučuje začít francouzštinu a když jí zvládneš, bude se ti dobře učit angličtina, italština, němčina, španělština a pod. Románské jazyky jsou obecně jednodušší, mají dva rody a když se naučíš pár vzorců, a slovíček, bude se ti jazyk dobře učit, pokud máš možnost ho používat. Ruština je sice slovanský jazyk, ale může se v mnoha slovech lišit od češtiny. Němčina má tři rody, mnoho slov v češtině má původ z němčiny, ale má trochu složitou gramatiku, protože sloveso je na konci a je nezvyk používat odlučitelnou předponu. Na internetu si můžeš najít libovolný jazyk v písemné i hovorové formě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Beno

němčina

Jiná odpověď.
Záleží na tom, který jazyk, země je ti bližší.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek