Dr. Darko

Jaký cizí jazyk je nejlehčí se naučit?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Podle mne je to SLOVENŠTINA. ;) :D :D
Tu se lze naučit zcela bez výuky, pouhým odposlechem a analýzou. Tedy pro moji generaci to tak běžně platilo. ;) :D :D

(Ta analýza odposlechu je NEZBYTNÁ, protože jinak nemáš šanci přeložit slova jako „kefka“ či „cencúľ “.)

Další odpovědi
Arne1

Nesouhlasím s tím, že angličtina je velmi jednoduchá na naučení – jsou to vlastně čtyři nezávislé jazyky (američtina / anglická angličtina a pak psaná / mluvená). Neuvažuju takzvanou pidgin-english, ta je zřejmě opravdu jednoduchá.

To, že němčina je podobná češtině je taky blud. O španělštině se to tvrdí na obě strany – že je lehká i že je těžká. Podobně by se to dalo říct o ruštině.
Ze světových jazyků se těžko určí který je nejlehčí. A z těch ostatních prý je lehká rumunština.

Kelt

Záleží na tom, zda bereš jednoduchost jazyka, jeho gramatiku a naučit se jazykem mluvit, nebo zvládnout jazyk tak, abych si dokázal v tom jazyce něco přečíst. Tedy jedna věc je aktivní užívání a druhé je pasivní zvládnutí. Když je čas, tak se dají zvládnout i složité jazyky, jako např. japonština. Taky je kromě jednoduchosti jazyka důležitá i motivace, proč se ten jazyk chci naučit. Když mám důvod – cestování, partner je z dané země, nebo je někdo z rodičů, tak je to zase o něčem jiném.

anonym

HTML :)

metro

Pro Čecha jakýkoliv západoslovanský jazyk.

Rokio

Anglický jazyk není těžký a doporučuji také španělštinu. Španělský jazyk má jednoduchá gramatická pravidla a obecně není obtížné se španělštinu naučit. A němčina je zase češtině docela podobná.

Slovenštinu nepočítám. I podprůměrně jazykově vybavený Čech rozumí Slovákům.

df

Pro Čechy bych řekl polština.

marci1

Pro nás Slovany, to jsou určitě jazyky slovanské. 🙂

Edison

Jde o to pro koho. Němec se i slovensky bude učit dost těžko. Pro taliána bude asi nejbližší španělština. Pro němce by to mohla být angličtina…

DoTazatel

Pro nás nějaký příbuzný jazyk (slovanský – kromě slovenštiny např. polština).

Nejjednodušší na světě je asi španělština. Nemá s ní problém nikdo, ať už je z jakékoli jazykové skupiny. Španělština je jednoduchá ve slovíčkách, gramatice i výslovnosti. Obzvlášť ta gramatika není složitá. Proto je třeba italština složitější, byť jsou to „podobné“ jazyky.

EKSOT123

Velký vliv má motivace. Obdiv, sympatie, plány,… To se pak člověk s chutí naučí třeba i čínsky.

vranovahan

Jak tu někdo psal, myslím si, že pro nás budou asi nejjednodušší slovanské jazyky. Na druhou stranu každý to má jinak. Kamarádka například říkala, že asi nejjednodušší na naučení pro ni byla španělština. Někdo jiný zase říká, že angličtina. Ta mně osobně ale přijde teda dost těžká. Zkouším právě nějaké online kurzy https://entuzi­o.cz/online-jazyky-recenze/ abych se trochu zdokonalila a abych pravdu řekla, tak mi to teda moc nejde.