chatrc

Proč je Čeština nejtěžší jazyk ?

Nejlepší odpověď
annas

Nejtěžší jazyk – je pojem relativní, záleží pro koho, ale opravdu patří mezi jazyky obtížnější. Třeba souhláska ř, znělost, pravopis, skloňování, časováni atd.

Ale podle přiložené tabulky patří čeština mezi jazyky obtížnější.

http://how-to-learn-any-language.com/e/lan­guages/most-difficult-languages.html

V odkazu je uvedený přehled jazyků podle jejich obtížnosti od 1 do 5.

Např. čeština, polština a slovenština jsou ohodnoceny číslem 4. Korejština, japonština, arabština atd. mají číslo 5.

Další odpovědi
gecco

Kdo ti takovou ptákovinu nakukal?? – tohle může tvrdit jen negramota, který se ani česky není schopen naučit (o cizím jazyku ani nehovoře)…
😁
http://jazyko­ve.fairlist.cz/2013/08/­ktery-jazyk-je-nejtezsi-na-svete/
___
Příště nevěř každé pitomosti – ptej se, zda tomu tak je, ne proč tomu tak je…
😉

Emefej

Protože není nejtěžší jazyk.

Funna

jak jsi přišel na to, že je nejtěžší?…a k těžším patří např. kvůli skloňování…ale jen pro neslovanské studenty…

JájsemRaibek

Jak pro koho, dle tvé otázky zřejmě ano. Slovo čeština není názvem a mezi větou a otazníkem se nedělá mezera.

nnn1

Já jsem to také v dětství slyšela, ale před lety mi kamarádka z ciziny řekla, že jí říkali to samé o jejím jazyku. Nepamatuji si, kdo mi to řekl proto, že mám více přátel z různých cizích zemí.
Takže to možná je rozšířené ve (více, méně) každé zemi u každého jazyka.

silesnet

Není.