MonkeyKing

Jaký jazyk je jednodušší se naučit?

Umím anglicky (c1/2), německy (b1), latinsky (a1)

Nejlepší odpověď
ivzez

Brazilská portugalština

Chybí „jiná možnost“.

Jazyk byste neměl vybírat podle cizích rad, ale podle toho,
s jakou pravděpodobností který jazyk prakticky využijete.

Cizí jazyk není jenom „školní předmět“,
je to především komunikační prostředek.

Hodláte-li se přestěhovat do Brazílie, volte brazilskou portugalštinu.
Pokud ale zamýšlíte něco jiného, volte podle svých záměrů.

Další odpovědi
Kelt

Španělština

Jednodužší je naučit se španělštinu. To že umíš latinsky , anglicky a německy je dobré, lépe se ti bude učit každý další jazyk. Ale ne co, ale proč? Tak budeš mít lepší motivaci. Kdybych ti řekl, že nejlehčí je lužická srbština a ty bys měj jít do země, nebo aspoň uplatnit turečtinu, tak budeš mít snadnější rozhodnutí.

Kepler

Španělština

Pro tebe jako latináře, by měla být španělština brnkačka. Ale jak to tak tady sleduju, pro mnoho lidí je i mateřský jazyk nepřekonatelným problémem.

orestez

Španělština

Před klepnutím na odpověď se objevila odp Kepler Španělština. S tvou jazykovou průpravou, volím španělsky. Franc trochu delší doba. Ale franština není v kurzu, ani v překladech. Tak bych být Vámi ševelil do německé odborštiny.

aliendrone

Španělština

Mé jazykové schopnosti jsou někde na úrovni komáří larvy, má ingliš je strašná, rusky jsem se učil od dětství hafo let (a stejně umím kulový), já mám dokonce problémy i s češtinou, takže… ;) :D :D

Mně sedí víc čísla, na jazyky jsem dřevo, ale právě proto ti můžu poradit z hlediska úplného břídila. Ber španělštinu! Franština je STRAŠNÁ (na výuku, člověk blbě rozumí), španělština je srozumitelná (podobně jako portugalština), nicméně když umíš španělsky a anglicky, domluvíš se skoro VŠUDE!

Ještě něco – velmi snadná je prý italština, ale ta ti bude platná asi jako portugalština. ;) :D :D

Anonymous840

Španělština

metro

Španělština

fidomila1231

Španělština

Kuba K

Francouzština

aliendrone

Orestez s tou šprechtinou má pravdu. Z praktického hlediska je to mnohem lepší volba, než franština. Sám jsem často zadumaný, jestli ještě mám napřít síly a vylepšit své „haben sie bier?“ a „noch einmal bitte“… ;) :D :D

Kepler

Jo, ta španělština má přívětivější výslovnost a je to jeden z nejrošířenějších světových jazyků. Moje dcera sice zvolila franštinu, ale jenom proto, že se do toho jazyka zamilovala (těžký sic, ale libozvučný), do Francie taktéž a nakonec i do rodilého Frantíka. Ale jinak jí ve světě moc platný není. Dokonce se nedomluví francouzsky ani se mnou.

aliendrone

NJN – ale kdyby byla dron, tak by řeči moc nepotřebovala. My droni hovoříme především pařáty, sadami zubů a PŘEDEVŠÍM ocasem! (Ten se ukázal jako UNIVERZÁLNÍ tlumočník – rozumí mu dokonce i asiatky!) ;) :D :D