zjentek

Jaký auťák doporučíte podle parametrů poptávaných v podotázce?

Malilinkaté pidi autíčko ovšem žiletka jaxfiňa!?

Áále, koukal jsem po něčem na rozvoz žrasa po večerech a rád jezdím rychle, no, navzdory vyhlášce (v ní jsou strašně pomalý limity, ta mně přijde jako šitá pro „elkony“ ale nic proti nim- s jizvou na rtu je na cestách V KLIDU budu tolerovat, společnost si to žádá).
Takže Lotus asi padá a s ním asi i všechno to EL sffinstvo. Bo je zima a při rozvozech se i stojí s nastartovaným takže jde řádově o několik hodin kára v provozu VKUSE přičemž E-Blesky se vybijí, a zdechnou. Ale našel jsem toto (jako vážně)>>> MICROCAR! https://www.li­gier.cz/cz/me­nu/x23-Modely-Microcar.htm

Jako důchodce je NUTNÉ si přivydělat, sry jako. Víte případně o něčem vhodnějším pro pro daný účel? Menším? Rychlejším? Bezpečnějším? Ideálně, co NEJlepší poměr výkon- úspora? 😃😃😃 (Prosím držet se kategorie AUŤÁK, vše pod jako na př. golfové vozíky neřeším).

(jak říkám, aby to trhalo asfalt, moc nežralo a bylo malinkatý… Fabia 1,9 ok, ale něco o třetinu menčího 😑)

Odpovědi
aliendrone

Tahle kategorie aut mě nebere, takže jen od boku – v současnosti asi Mini Cooper. V nejvyšší motorizaci, ne „déčko“ pochopitelně.
Pamatuji svého času (asi před 30 lety) byl hitovkou Pažout 205 1,9 GTi. Lehoučký, ale lítal slušně, jediné co bylo ekvivalentí byla ta legendární Hondička. Tehdejší namachrovaní Favoriťáci jen zírali na oblaka prachu a mizící tečku v dáli před nimi, když to kolem nich projelo. 🙂

Koukni jak jsou na tom dneska Lotusy, ty jsou rozměrově celkem pidi, superlehké (některé mají karbonové kastle) a o tom, že „lítají“ (v komplikovanější, zátáčkové brzdoakcelerující trati) není pochyb. A vypadají gut, klasické „kundolapy“ pro mládež. 🙂

(AHA, tedy NIC pro mumii zjentka, tož sry.) 😉 😁 😁

plebs

E-Blesk je to ekologický vyhovuje normám EU malé náklady na 1 km jízdy akcelerace vynikající dojezd trochu omezen jsou na výběr max. rychlost 60 km a v případě odebrání ŘP lze zakoupit menší podobný stroj s max. rychl. 25 km kde není potřeba ŘP.
A hlavně je to za lidové ceny za tři průměrné měsiční mzdy anebo sedm průměrných důchodů.