Miroslavv

Jak silný musí být akumulátor ve fabii 1.2 51 kW?

Musí mít 12 V a kolik amperhodin?

Nejlepší odpověď
Alesh

Bohatě vyžiješ s 44Ah, já mám 1,4 a vloni jsem do ní kupoval právě takto silnou baterii. Konkrétně mám Škoda Economy 12V 44Ah 360A, koupeno viz zdroj. Můžu i poradit, jak si ji sám vyměnit. 😉

Zdroj: http://www.cc-autodily.cz/baterie-12v-44ah-200a

Další odpovědi
cochee

Na ampérhodinách záleží jen velmi málo. Důležitější údaj je maximální proud, který je akumulátor schopen poskytnout, protože to je v podstatě jediná funkce akumulátoru (nepočítáme-li ne zrovna každodenní záležitosti jako déledobý poslech autorádia při vypnutém motoru), totiž roztočit startér při startování motoru. Na cokoliv jiného spojeného s odběrem elektřiny v autě po nastartování už akumulátor nemá vliv, protože od nastartování je akumulátor mimo hru a elektrickou energii poskytuje alternátor. Ten napájí veškeré spotřebiče a přebytkem energie nabíjí akumulátor. Rada: akumulátor vybrat takový, aby se vešel do prostoru, který je mu v automobilu určen a nezapomenout na to, aby měl odpovídající výstupní svorky, kterých existuje vícero typů. Nepořizovat akumulátor zbytečně rozměrově menší. Je-li na výběr, při akumulátorech stejné velikosti zvolit ten, který poskytne vyšší proud (to je číselný údaj v A, tedy ampérech).