icurusL

Jak to, že nám polévka neuhasí žízeň?

Zrovna jsem měl polévku a spíš mám po ní větší žízeň než jsem měl.

Odpovědi
Kepler

Já mám po polévce taky žízeň. Je to tím, že je v ní relativně vysoká koncentrace soli a jiných minerálních látek a na principu osmotického tlaku vzniká potřeba naředění tohoto roztoku, tedy příjem vody. Obecně slanější potrava dehydratuje organismus.

gecco

  1. jaká polévka?
  2. v jaké situaci (fyzicky)?

___
Pokud je to ale obvyklý stav, hledej problém spíše ve svém organismu (a nastaveném režimu) , než v polévce…
😉

da ny

Žízeň možná neuhasí, ale do příjmu tekutin se započítává i polévka.