Válek Petr

Jakou zvolit rozteč šroubů disků kol?

Přátelé, měl bych dotaz – na vleku mám disky s pneu 6JX10 H2 ET30, 195/55 R10C. Vzhledem k vysoké spotřebě PHM uvažuji o výměně za větší pneu s disky. Mohli by jste mi prosím poradit, zda je tato možnost reálná, popř. zaslat odkaz s disky a pneu (nevyznám se ve značení) ? Co se týká místa vůči blatníkům, tak je to v pohodě a na STK bych dával vždy originál. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Schluker

A pri pripadne nehode date taky originaly? Resit spotrebu u vleku je podle me fakt na palici. Nemohu radit nekomu, kdo se chysta cilene porusovat predpisy a potencialne ohrozovat bezpecnost okoli.

Další odpovědi
cochee

  1. Vysoká spotřeba PHM a rozměr kol VLEKU spolu téměř nesouvisí, to ani nepůjde vyčíslit – čistě teoreticky to ale vymýšlíš úplně blbě, páč valivý odpor kol se s jejich průměrem zvětšuje, aby bylo jasno. Takže na snížení spotřeby bys měl dát kola menší, ale jak jsem napsal – prakticky to nepoznáš.
  2. Pokud, jak zní originál otázky, budeš chtít volit rozteč šroubů, tak samozřejmě musíš vyměnit i náboje kol, tj. další koruny navíc.

nyjono

A až tě zastaví silniční kontrola, už vím, že někdy kontrolují snad skoro všechno, včetně rozměru kol, co jim řekneš? To si také připrav.

Pro občasnou jízdu s vlekem to nemá smysl řešit, pokud jezdíš s vlekem často, zvaž výměnu vozu za větší.

Kelt

Spočítej si, kolik vyděláš, s tím, že máš vlek a odvezeš tam něco. Představ si, že bys to jel na více pokusů, protože bys dával jenom do auta. A spočítej si spotřebu auta a spotřebu s vlekem a pak rozdíl. Když děláš pro sebe, tak si spočítej, kolik bys musel platit firmě. A když děláš pro někoho, tak to neděláš pro něčí krásné oči nebo jiné orgány, ale máš to spočítané. Takže to bych neřešil. Hlavně když to splňuje podmínky provozu. Cestování, doprava a tvá situace není prostor na šetření tak, jak si představuješ.

aliendrone

Tak hodně štestí s přesazením nábojů/bubnů (dle konstrukce). ;) :D :D

To jezdíš první rok nebo co, že nevíš, že PRVNÍ po čem pojišťovák v případě nehody jde jsou kola? A i když máš typově homologované, tak jestli je i máš napsané v techničáku? I to jim stačí.
Pche – známý si přehodil z Filcky na Filcku (ale na pick up!) kola a utřel, protože neměl pneu „T“, které na pick upu musí být, na rozdíl od hatchbacku, škoda mluvit. Anebo se k tobě nedoneslo, že jediná činnost pojišťoven (vyjma vybírání tvých peněz) je starat se o to, aby NEMUSELI VYPLÁCET? Chjo…