Lukynxd

Jakou roli hraje křesťanství DNES?

O víře toho moc jako ateista nevím. Na Wikipedii, různých diskuzích jsem na to žádný příspěvek nenašel.

Nejlepší odpověď
annas

Špatně jste hledal. Na netu je otázek dost.

https://www.kza­mysleni.cz/je-dnes-krestanstvi-dulezite/

Je dnes křesťanství důležité?

https://denikre­ferendum.cz/cla­nek/29047-zamysleni-nad-minulosti-a-budoucnosti-krestanstvi

Zamyšlení nad minulostí a budoucností křesťanství

a další názory v odkazu

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=Jakou+roli+hra­je+k%C5%99es%C5%A5an­stv%C3%AD+DNES%3F

Stejně se podívejte do archivu odpovědí, můžete si přečíst odpovědi na podobné otázky., které se týkají náboženství, křesťanství atd.

Osobně považuje křesťanské Desatero za důležité i pro nevěřící (kromě prvních 3), protože jde o pravidla morálky.

Stejně tak Sedmero hlavních hříchů, které odkazují na špatné lidské vlastnosti Ty jsou rovněž prohřeškem proti morálce. např. závist, zloba, lakomství atd. Význam svědomí.

Pravidla Desatera posloužila komunistům k vypracování Morálního kodexu budovatele komunismu, Samozřejmě myšlenky byly formulované jinak.

https://zpravy­.tiscali.cz/ne­rozkrades-budes-milovat-socialismus-a-makat-pro-nej-315623

Už jsem někde uváděla, že věda není v rozporu s vírou, která patří křesťanství, protože obě odpovídají na jiné otázky. Věda – jak se něco děje, víra – proč se něco děje.

Jenže jde o jiný typ jistoty, zda Bůh existuje, než že 1 + 1 jsou 2.
Víra je subjektivní, stejně tak jako ateismus. Ani jedna teorie nejde ověřit, takže jedni věří, že bůh neexistuje., druzí nikoliv. ´-

Máte-li zájem

Slova svého otce ateisty uvádí jeden z autorů. Louis Pauwels
Zaujal mě jeden citát, který je v předmluvě ke knize Jitro kouzelníků.

"Nesmíme moc počítat s Bohem. Ale možná, že Bůh počítá s námi“

https://docpla­yer.cz/5258103-Jitro-kouzelniku-jacques-bergier-louis-pauwels-uvod-do-fantastickeho-realismu-obsah-p-r-edmluva.html

Další odpovědi
Drap

Po křesťany velkou roli, pro ateisty menší.

dubraro

Přestože většina obyvatel není nábožensky organizována (to neznamená že v něco nevěří), je křesťanství hluboko zakódované do naší morálky a historického povědomí. I když neabsolvovali žádnou výuku náboženství, mnoho lidí zná základní křesťanské modlitby, desatero, má jakousi povědomost o nejznámějších biblických postavách a událostech – nejen Ježíše, ale i Adama a Evu, Noeho, Abrahama a Sáru, Davida a Goliáše, krále Šalamouna, Daniela v jámě lvové, Heroda, Piláta, apoštola Petra, milosrdného Samaritána atd.

elkon

Podobné otázky mají smysl hlavně pro věřící. Ateisté to neřeší.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.