Avatar uživatele
xiperio

Jakou máte zkušenost se stévií (sladidlem)?

Pozitiva stévie jsou všeobecně známa. Zajímá mne, jestli má někdo i nějakou špatnou zkušenost. A kolik rostlinek je cca potřeba na pokrytí sladidla v čtyřčlenné domácnosti? Děkuji.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Odpovědi.cz, aliendrone před 1206 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Na osobu bohatě stačí cca 1 – 2 rostliny. Problémem je, že se mě jen vyjímečně podařilo, aby přezimovala a na jaře opět vyrašila.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Špatnou vyloženě ne, ale popravdě mi víc chutanjí ta „nezdravá“ sladidla, když už to slazení tedy musí být. ;) :D :D
V důsledku toho ji moc nepoužívám (jakkoliv ji mám – vypěstovanou nasušenou) a ani ti neporadím, kolik je potřeba pro 1 osobu, natož pro rodinu, kde má každý své vlastní naroky na slazení. :) ;)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Kupuji stévii v prášku, kromě toho, že je zdravá, tak se jí spotřebuje daleko méně. Cituji z obalu „250g sladidla odpovídá sladivostí 1kg cukru. 1 lžička sladidla odpovídá sladivostí 4 lžičkám cukru“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Užívá ji manželka, ale je občas problém ji sehnat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
xiperio

Přemýšlím, že bychom to měli doma v květináči. A používali to na běžné slazení (káva, čaj, jogurt, různé nápoje na pití, popřípadě do buchet.) Jestli se to vyplatí finančně a jestli s tím nejsou nějaké starosti.

před 1206 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek