Spartaboy

Kolik cukru můžu nasypat do čaje z ostropestřce mariánského, aby mi čaj pomohl a nesnížil jsem jeho léčebný účinek?

Měl bych pít čaj na játra, ale nedá se pít, tak zvažuji, že do něj dám trochu cukru, ale nechci snížit jeho léčebný účinek. Nevím, sladký si někdy dávám, jen nevím, jestli když tam dám ten cukr, má smysl to pít. Chci, aby mi to pomohlo.

Nejlepší odpověď
gecco

Cukr sám o sobě moc zdravý není, na druhou stranu – na něco umřít musíš, ne??
___
Ale – ty máš nějaké info o nesnášenlivosti vývaru/výluhu otropestřece a cukru???
Nebo jen tak vymýšlíš howěziny??
___
Mimochodem – zda ti čaj „pomůže“ ti tady nikdo neřekne – ptej se toho, kdo ti čaj naordinoval…
Ty sám – se svými neznalostmi, by sis neměl vymýšlet nic…
_____________­________________________­_____________________
„chceš, aby ti to pomohlo“…
Tak já to zkusím ještě jednou – doufám, že si to přečteš a pochopíš (snad!!!).

  1. nikdo tady neví, zda ti to či ono pomůže, protože nikdo z nás neví, co ti je
  2. silymarin nemá s cukrem problém – ale ty jej mít můžeš (což ale my nevíme*)
  3. někdo ti ten čaj naordinoval – tak se zeptej jeho, nebo si myslíš, že to máš pít pro srandu králíkům???

___
*) do bylinkových čajů se – obvykle, nepřidává nic – ani cukr, ani citron, ani med… – a zejména proto, aby nedošlo k reakci ´nemocného´ organismu na tu přidanou látku

Bylinkové čaje by měly být podávány a požívány na základě znalosti toho bylinkáře či lékaře (na základě vědomosti o bylině i tobě!!!) – ne na základě toho, co ti chutná nebo nechutná.
Pokud piješ čaje jen tak, ideálně nějaké na doporučení ´z netu´ , klidně si tam přimíchej , co se ti zamane – třeba slepičince…

Další odpovědi
pusinka50

Žádný cukr do bylinkového čaje!

Bylinky je třeba sladit medem, přírodním sirupem (např. javorovým – dostaneš v lékárně), kokosovým cukrem, stévií apod.
http://www.dum­bylinek.cz/308/pri­rodni-sladidla-a-cukry

Mimochodem, jestli myslíš pytlíkový čaj, tak ten je nejméně účinný. Vůbec nejlepší je rozkousat lžičku nedrcených semen v puse.

ivzez

Bylinkové čaje by se neměly sladit vůbec,
pokud se někdo bez oslazení neobejde, pak medem.

Ale podle mých zkušeností si člověk na původně nepříjemnou
chuť během krátké doby zvykne, takže slazení není potřeba.

Václavka

Cukr bych vůbec do čajů nedával… a do bylinkových taky ne. Chceš zdraví nápoj?? tak určitě žádný cukr nebo umělá sladidla. Zkus to osladit medem ale kvalitním, když už to chceš mít sladké.

briketka10

Také nikde nečtu, žeby Ostropestřec obsahoval nějaký cukr.
Též si žádný čaj ani bylinkový, černý nesladím. Ani kávu. Vše
piju hořké. Do kávy si občas dám sušené sojové mléko Zajíc.
Mamka užívala po chemoterapii Ostropestřec mariánský kapky
a do čaje jsem ji koupila Javorový sirup je o moc sladší, jako
všechny jiné cukry. Nemohla jsem ani olíznout lžičku bléé :(

https://www.bio-detox.cz/cz-detail-962310-ostropestrec-mariansky-500g.html?gclid=­CjwKEAjwz9HHBRDbop­LGh-afzB4SJABY52o­FeMlvMUtw8flYf­mXRiwvyZW-snvhlrz8OEk2VfoK4_RoC­Zrjw_wcB

Javorový sirup měli v Globusu asi za 79,–Kč

http://www.ce­lysvet.cz/recep­ty-potraviny-javorovy-sirup-kalorie-slozeni-nutricni-hodnoty

pusinka50

Ano, cukr snižuje (anuluje) léčebný účinek bylinek

da ny

Cukr výrazně omezte.
Bylinné čaje nesladit, výjimečně medem (viz. pusinka50)
Ostropestřec můžete zakoupit v lékárně ve formě tablet, jsou také velmi účinné.
https://www.pi­lulka.cz/ostro­pestrec
https://www.ce­lostnimedicina­.cz/jatra-a-jejich-detoxikace.htm