Verulik

Lze žít zdravě a přitom pít colu?

Je možné zkombinovat zdravý životní styl (vyvážená strava, pohyb, relaxace) s pitím coca coli? Například pít 2–3 skleničky denně a jinak pouze vodu. Dalo by se to ještě považovat za zdravé?

Nejlepší odpověď
Edison

Zdravý organismus se s jistou dávkou nezdrtavých věci hravě vypořádá.

Další odpovědi
Tw!st

Záleželo by na příjmu cukru i z ostatních potravin, ale 2 skleničky denně by neměly vadit. Bylo by ale lepší ji někdy střídat s colou bez cukru.

da ny

Moc ne.
Cukr je v Coca.cole menší zlo (pokud v ní je). Jakékoliv umělé sladidlo není nic zdravého (se stévií by byla neprodejná, jako jistý nejmenovaný čaj…). Jen je ho tam zbytečně moc.
Energetická hodnota (cukru) by se dal ubrat i jinde. Ne však na ovoci (a i s tím se to nemá přehánět).
https://ekono­mika.idnes.cz/co­ca-cola-a-pepsi-musely-zmenit-karcinogenni-slozeni-svych-napoju-1cr-/eko-zahranicni.as­px?c=A120310_194543_e­ko-zahranicni_brm
Denně bych ji nepila. Jen tu a tam „protáhnout trávící trubky“.
Už mi nechutná, tak jako kdysi. Je jiná.
Moda nekalorických sladidel a hon na „bílý jed“ zničil její chuť a dělá z ní JED.
https://www.vi­talia.cz/clan­ky/cukr-sladidla-a-coca-cola/
Není to tak dlouho, kdy jsme byli spolu s Němci mezi posledními,kde se vyráběla s cukrem (všude kolem sladidla). Nyní mi nechutná. Piji ji jen zřídka.

ivzez

Nelze, cola a zdravý životní styl se vylučují.

Snad, kdyby sis dala jednu skleničku na narozeniny,
na Vánoce a na Silvestra…

V žádném případě každý den, týden ani měsíc!