FlAsh_7

Jakou máte slovní zásobu?

Každý z nás používá v mluvení specifická slova/slovní zásobu.......jakou používáte Vy?

Nejlepší odpověď
led

To záleží od toho kde, kedy a pri akej príležitosti ju používam.
Môžem použiť veľa slov o ničom ako politici, ľúbivé slová omotávajúce vašu pozornosť ako bankári a obchodníci, či reč dvoch kof na trhu, alebo všeznalé reči pri pive, alebo, to, čo pre mnohých je ťažké, s prirodzenosťou používať spisovný jazyk.
Hľa koľko slov som použila na tam, kde stačilo odpovedať jedným slovom: „dostatočnú“

Další odpovědi
nyjono

Hodnocení mé slovní zásoby mnou není objektivní.

marci1

Slovní zásobu používám takovou, jakou zrovna potřebuji. Ráda používám „květnatou“ mluvu, popisující věci různými přídavnými jmény, nebo přirovnáními, že něco je jako …
Např. dnes v lese (byla jsem tam): V lese bylo dnes nádherně. Ptáci zpívali o sto šest, les šuměl jako šuměnka, zrzavá veverka poskakovala z větve na větev, přes cestu přeběhl pichlavý ježek a nakonec mě otravovala vosa tak, že mě málem píchla do ucha! Takový krásný dovolenkový a prázdninový srpnový den.
Ale na některé slovo si sem tam nemohu vzpomenout, i kdyby mě mučili. 🙂

jirka F

Mám slabou slovní zásobu moc toho nenamluvím,ale poslední léta jsem se vycvičil a slovní zásobu mám podle mě průměrnou.

Drap

Mám běžnou slovní zásobu.

aliendrone

Svoji vlastní, takovou jedinečnou – jako jsem celý já. To mě chceš zabít? ;) :D :D

Kryšpín

Politiků a celebrit

elkon

Kdo nemá slovní zásobu, ten se neumí vyjadřovat a pak třeba v jedné větě řekne třikrát „jakoby“. Právě proto, že neumí použít jiná běžná slova, která dávají smysl.

led

aliendrone, okrem svojho rodného strojováho jazyka, síce ovládate aj český jazyk , len keby tá vaša nešťastná slovná zásoba poznala nielen „Já nejlepší, Já neúžasnější“ Já… já…" ale aj iné napríklad označovania „Nejlepší odpovídající na této stránce Kepler, úžasný znalec Kepler“ a podobne. 🙂

aliendrone

led>>> Velevážená démonická velvyslankyně, klenote všeho ďábelského ženství nejvzácnější, nejjasnější hvězdo v očích všech mužů – pro Vás cokoliv! ;)

Takže – nejlepší odpověď na tuto otázku napsal spanilý kvítek tohoto webu, JEJÍ DÉMONICKÁ VELVYSLANKYNĚ PEKLA NA ZEMI LED! Slovní zásoba této pekelné obdoby anděla je navýsost dokonalá, jedinečná natolik, že se popsat nedá, protože v jakémkoliv známém jazyce chybí dostatečné superlativy!

V němém úžasu se všichni (včetně aliendrona!!) skláníme nad takovým zázrakem, závistivě skučíc a trhajíc si vlasy zoufalstvím nad vlastní nedostatečností. (vyjma Dochyho který NESMÍ, neboť všechny 3 jeho vlasy jsou chráněny organizací UNESCO ;) :D)

Dokonce i světoznámý oberguppensexführer Kepler by se vzdal všech hrátek s více či méně zletilými děvčaty, jen aby mohl mít pouhý zlomek Vaší květnaté a přebohaté slovní zásoby a samotný úžasný, nejskvělejší a nejkrásnější aliendrone je v šoku, že je AŽ DRUHÝ (tedy hned po Vás)! :) ;)

Spokojená? Jestli NE, tak to je pěkný malér, neboť napsat, že aliendrone je AŽ DRUHÝ mne stálo tolik životních sil, že nyní je načase volat záchranku! ;) :)

Všichni chlapi si z této diskuze vemte poučení, kam vás může ďábelské mámení dohnat a k čemu donutit! Snad už nikdo nebude brát démonické schopnosti led na lehkou váhu, když o nich byl právě nyní podán nezvratný důkaz! ;) :D :D

aliendrone

Abych si do příjezdu záchranky udržel minimální životní funkce, tak k nominaci Vaší odpovědi musím dodat, že je AŽ DRUHÁ mnou udělená, tu PRVNÍ Vám Vaše Excelence vyžral KEPLER! ;) :D :D

led

vážený úžasný aliendrone, skromne priznávam, že moja chudobná slovná zásoba, ešte má čo robiť aby dosiahla úroveň „priemerná“, ale kryjem to tým, že niečo napíšem slovensky, niečo česky a niečo hezky. Množstvo vašich „naj“ nemá šancu dosiahnúť.
🙂

aliendrone

led>>> Jestli mi tím chcete naznačit, že veškeré mé vynaložené úsilí při psaní výše uvedeného příspěvku (a bylo HODNĚ bolestné napsat „aliendrone AŽ DRUHÝ“!!) přišlo vniveč, je to jen DALŠÍ potvrzení mých tvrzení ohledně Vaší nesmírné nebezpečnosti pro veškeré mužské pokolení!

Na všem se snažím najít pozitiva, nyní už díky této diskuzi víme, KAM a ke KOMU ženy chodí na semináře „Kterak z pouhého rozmaru zaživa vyrvat z hrudi mužské srdce a pohodit ho jen tak u popelnic krysám k dispozici“!

Tolik za mě k Vašemu „skromnému přiznání“! ;) :D :D

led

Chcete sa prihlásiť do kurzu?
.
ako lektor?

aliendrone

Ó velevážená multictihodnosti, děkuji za nabídku, která mi zalichotila. Obávám se ale, že starý pes se učí novým kouskům jen ztěžka. NJN, mládí (kdy to šlo tak snadno) je definitivně víte kde, takže zůstanu u již klasičtějších medot srdeční extrakce pomocí pařátů a ostatních vymožeností, kterými mne příroda vybavila. ;) :D

Ruku na srdce – jakkoliv se i dnes učím novému rád, tak SKUTEČNÝ důvod odmítnutí je právě bezprecedentní velkorysost Vaší nabídky, která na mne doslova křičí: „JE TO PAST!“ Spíš bych uvěřil Jezinkám, že jen 2 prstíky vstrčí a hned zas půjdou. ;) :D :D

led

Nevšimli ste si ponuku na poslednom riadku: ako lektor.
Nie vy sa budete učiť, ale Vy budete učiť. Prirodzene tak, ako to v čarodejnom svete býva, bezplatne.

aliendrone

Aha, už tomu ROZUMÍM! JÁ TO VĚDĚL!! JÁ TO TUŠIL, že tam bude nějaká zrada!

Tak nevolníčka se Vám zachtělo, Vaše Ďábelskosti? A dokonce ZDARMA BEZPLATNÉHO?!? ;) :D

Jak říkám, Vaše fígle a triky jsou prostě extrémně rafinované, klobouk dolů, to musím uznat. Jeden by řekl, že aliendrone životem otloukaný ze všech možných i nemožných stran a zodolněný vůči všemu snad ani nemá jediné citlivé místečko k zásahu – a vida! Trefit se do poslední mé citlivé oblasti (finance, především ty MOJE) se Vám Vaše PŘEDRAHÁ Excelence podařilo HNED NAPOPRVÉ!! ;) :D :D

Inu, MISTROVSTVÍ v čemkoliv se nezapře, to je poznat na světelné roky, ó Velkomožná Zhoubo všeho mužství! ;) :D ;)