Máte ve své slovní zásobě „to nejde“ ?!

Nejlepší odpověď
anonym

No jasně,to má ve slovní zásobě každý.
Jinak to nejde.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Když používám slovo to nejde, jsem poučen, že mám používat mně to nejde.

annas

Používala jsem jako malá, když se mně něco nedařilo. .
Zpravidla jsem dostala odpověď, že všechno jde, jen děti se musí naučit chodit. 🙂

Dnes spíš říkám,, pokusím se, nezvládla jsem jsem nešikovná atd.

anonym

Všechno jde,když se chce a,když něco nejte,tak to prostě nejde,snažit se ve smyslu „za dobrotu na žebrotu“,který je většinou podmíněný pudem sebezáchovy,ale je fakt,že mám tendenci furt zkoušet,než to odsoudím k nezdaru.

quentos

Jo, obzvlášť zhusta jsem to používal vůči mladší sestře namísto složitějšího vysvětlení, které by tehdy bylo nad její chápání :{)> ale než se přesvědčím, že něco fakt nejde, obvykle to nejdřív zkusím.

gecco

Jo…
Něco – jak jsem přesvědčen, fakt „nejde“ (perpetuum mobile, například)…
😉
Ale jinak se snažím záměnu ´nechce se mi´ za ´to nejde´ nepoužívat – třeba se příště nebude chtít někomu jinému – ale taky mi vyhoví…
😉

dědapetr

Mám.Například:půj­čmi peníze,pučil bys mě auto,atd.

Doplňuji:
Peníze nemám,auto taky ne.

johana 56

V mé slovní zásobě určitě je.
Ale přidala jsem další „Dej si pauzu a zkus to za hodinku znovu“.Daří se.

marci1

Snažím se místo toho používat „to přece musí jít“, „to půjde“. Když se chce, tak to většinou jde. 🙂

Pepa25

Mám, ale spíše preferuju toto: „A tak vám pravím: Proste, a bude vám dáno; hledejte, a naleznete; tlučte, a bude vám otevřeno.“ (Lukáš 11,9)

Agneta

Nemám…to bohužel neznám:DDD
Ad >an< : „Všechno jde, jen malé děti se musí nosit“ :DDD

zjentek

tak zkus říct nějakýmu ležákovi, ať s tebou „jde“ na procházku ..já se takhle leta snažil někoho rozpohybovat a on porád dokola- rád bych, ale to nejde ..no a já tehdy neměl v zásobě „vzdám to“

cochee

Nemám, protože je to málo razantní. Preferuji spíše repliky jako „na*ere ti ježíšek“, „janejsembanka­pi*o“, nebo přinejlepším se dívám škaredě. Na hrubý pytel prostě jemná záplata neplatí.

ivzez

Bohužel ano.
Ale většinou už při vyslovení přemýšlím,
jestli by to přece jen nějak nešlo …

Hawajka

Já říkám MNĚ TO NEJDEa když někdo jiný řekne to nejde, tak mu odpovím že ostatním to jde, jen tobě ne, takže není variante že to nejkde :DDDD

orwell

Samozřejmě, manželce už nějakou dobu jinak ani neodpovídám:-). Už jenom vyslovení „možná by to šlo“ může být sebevražedné!

Agneta

barbakan > gratuluji k vysocehodnocené otázce !
(: teda Agneto ►přestaň závidět!:DDDDD)
(fňuk, fňuk…)