michalds

Má angličtina větší slovní zásobu než čeština?

A jaký jazyk má největší slovní zásobu?

Nejlepší odpověď
annas

.Nicméně čeština má na 300 000 slovních kořenů. Zatím nejrozsáhlejší Příruční slovník jazyka českého, postupně vydaný v letech 1935–1957, má zhruba 250 000 hesel. Obsahuje i slova, která zná málokdo a neobsahuje naopak některá slova obecně známá (např. vulgarismy). Zaměřuje se totiž na popis spisovné slovní zásoby na základě výtahů z beletrie, časopisů a částečně novin. Slovník spisovného jazyka českého, jehož první vydání vyšlo v letech 1960–1971 a druhé v roce 1989, má přibližně 192 000 hesel.
http://jazyko­ve.fairlist.cz/2013/07/­par-zajimavosti-o-jazycich/

Ve stejném odkazu je uvedené, že nejvíce slov má angličtina.

http://jazyko­ve.fairlist.cz/2013/07/­par-zajimavosti-o-jazycich/

Angličtina . přečtěte si komentář ke slovní zásobě, pokud se angličtinu učíte, tak víte, že je rozdíl mezi oběma jazyky.
https://en.ox­forddictionari­es.com/explore/how-many-words-are-there-in-the-english-language

Je obtížné rozhodnout, co se počítá jako „angličtina“.

Druhé vydání 20svazkového Oxford anglického slovníku obsahuje současných 171 476 slov a 47 156 zastaralých slov. K tomu může být přidáno přibližně 9 500 odvozených slov zahrnutých jako podřízené. atd.

https://en.ox­forddictionari­es.com/explore/how-many-words-are-there-in-the-english-language

Další odpovědi
led

Nie, pokiaľ za angličtinu považujeme len britskú (UK) angličtinu. Americká angličtina ma už mohutnú prímes rôznych neanglických jazykov (nazvala by som to „Babylonskou vežou“ naopak, pre neznalých, podľa legiend počas stavby Babylonskej veže sa ľudiaod seba jazykovo rozdelili) )
Najväčšiu slovnú zásobu majú slovanské jazyky. (podľa laického môjho názoru)
Je pravda, sú jazyky, ktoré majú v niektorých detailoch, spojeniach a vzťahoch bohatšiu slovnú zásobu, vzhľadom k ich rozlišovacej viazanosti. V publikácii o Polynézskych jazykoch , narečiach a ich rodových významoch (J.P.Morgan) napríklad len v rodových vzťahoch poznáme viac než 180 výrazov, pojmov a ich mutácie na príbuzenské vzťahy (najväčši počet na svete).