ahold

Jakou fólií se obalují kufry do letadla a kde jí koupit?

Dala by se použít i potravinová?

Nejlepší odpověď
led

Bežná baliaca fólia, používaná napríklad aj v nábytkovom priemysle. Môžte kúpiť v papiernictve, alebo, čuduj sa svete aj na letisku.

Pre kritikov tohto spôsobu balenia:
Kepler sa mýli:„Slouží jen k ochraně kufru před poškozením (poškrábáním), jiný účel to nemá. Osobně to považuju za zbytečnost, leda bys měl nějaký drahý kufr.“
Ide o doplnkové balenie batožiny, nemusí to byť len kufor, ale napríklad aj lyže, či iné balenie zložené spojením viacerých kusov, ktorého úlohou je zabrániť prípadnému nechcenému otvoreniu batožiny, napríklad pri páde z prepravníku, alebo lietadla počas nakladania/vy­kladania, kedy napríklad (videné mojimi vlastnými očami, pri vykladaní lietadla) pri páde z výšky „brucha“ lietadla padli na zem 2 kufre, môžte hádať, z ktorého sa vysypali veci
a/ z lacného obyčajného obaleného fóliou
b/ z laminátového so špeciálnym zámkom neobaleného fóliou
(pre váhavých správna odpoveď: b)
colníci a vykrádači sa nerozpakujú čo nejde otvoriť po dobrom, otvoria násilím.

ale, aby som potešila aj tých, čo hlasujú za ochranu kufra pred poškrabaním… ano, máte pravdu, aj na to sa používa: prepravovana batožina je týmto spôsob chránená pred poškodením a znehodnotením.

Další odpovědi
Drap

Běžná fresh folie, můžeš použít i potravinářskou, nebo nejlepší k tomuto účelu, bublinkovou
https://www.e­obaly.cz/produk­ty/folie.htm

terry

Potravinová je hodně tenká a méně pevná.
Je to běžná stretch folie. Mají v papírnictví.

Kepler

Bublinková fólie je k ničemu. Za nejvhodnější považuju stretch (streč) fólii. Slouží jen k ochraně kufru před poškozením (poškrábáním), jiný účel to nemá. Osobně to považuju za zbytečnost, leda bys měl nějaký drahý kufr.
https://www.e­obaly.cz/produk­ty/strec-folie.htm

Dochy

Běžnou natahovací… (jedno jestli potravinářská nebo technická) Má to ale smysl? Pro případného zloděje stržení folie bude jen pár sekund navíc.

(nevidím smysl té bublinkové, přidá objem a musíš ji ještě nějak lepit aby se nezačla rozmotávat cestou…

Edison

Taky v tom v podstatě nevidím význam. Snad jen že v případě poškození zámku se to hned nerozsype. Pro zloděje ani pro ochranku, či celňáky to nemá vůbec opodstatnění. A když, tak spíš tu průmyslovou. Já osobně dávám přednost tomu, ať je na kufru vidět, že má něco za sebou. Do oprýskaného kufru zase hned tak někdo nepoleze. A ty drahý jsou za hrubší zacházení konstruovaný, tak co.

Arne1

Na letišti jsou podnikavci, kteří ti to za nějakou deseti- či stokorunu obalí. Mají na to dokonce mašiny.

Kamilovo

Ahoj, když jsme si takto obalovali kufry, když jsme s rodinou letěli na Maledivy, tak jsme si objednali přes https://www.van­gillern.cz/pro­dukty/folie klasickou potravinovou folii a funguje to dobře. Myslím, že je dobré si kufr takto obalit, protože má pak člověk jistotu, že mu do zavazadla nikdo nelezl a navíc to má i ochranný efekt – zavazadlo se při cestě neponičí.

Dochy

ad Arne: Viděli jsme teď ve Varně (Bulharsko). Měli tam balicí stroj, chtěli za to asi 15 leva (cca 200,–) za kousek. Trochu předražená služba (ok, co na letišti není předražené) ale za zabalení do folie, kde náklady na materiál jsou asi 10kč, spíš míň a minutu, max 2, práce a mašina je zbytečná…