Anonym2005

Jakou by měl rychlost bez omezovače?

Zdravím,pro někoho kdo rozumí autům… Nevíte kolik by asi mohlo jet BMW 740i e38 m60b40 automat bez omezovače rychlosti na 250kmh? Já to nikde nemohu najít. Jen mě to zajímá,podle mě to někde musí být nebo to někdo musel zkoušet…

Odpovědi
Pepa25

Otázka nemá smysl, když je tam ten elektonický omezovač od výroby …
V8 motor typ M60B40 má 210 kW při 5800/min a atutomatickou převodovkou zrychlení z 0 na 100 za 7,4 s.
Bez omezovače byly vyráběny jen Alpiny B12, max. výkon 285 kW s maximálkou 280 km/h nebo 316 kW s 293 km/h – z porovnání výkonů je vidět, že i bez omezovače by ta M60 o moc víc než 250 km/h nedala.

Zdroj: https://de.wi­kipedia.org/wi­ki/BMW_E38#Technis­che_Daten