maschin

Jakou barvu má mít slivovice?

Všechny slivovice, co jsem pil, byli bezbarvé, průsvitné. Ale třeba na Balkáně jsou slivovice (nebo rakije, což je podobné) žluté, oranžové až hnědé.

Nejlepší odpověď
Kepler

Správná terminologie je vodojasná nebo bezbarvá průhledná (průsvitné je třeba mléčné sklo). Na Moravě, Slovensku nebo v Polsku vypadá právě takto. Může se však nechat stařit v dubových sudech a pak získá nažloutlou barvu. Někdy se dobarvuje kulérem nebo sušenými švestkami, ale tady už nejde o kvalitní slivovici.
Balkánské rakie se vyrábí obecně pálením zkvašeného ovoce, kterým mohou být i různé slívy.

Další odpovědi
Arne1

Slivovice barvu nemá. Rakije je něco jiného.

paul1

Barvu nemá, ale měla by „řetízkovat“.

Nassin

Každý ovocný destilát má být čirý, třeba i z černého rybízu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Jen doplňuju Keplera, že „barevná“ slivovice je třeba Zlatá slivovice od Jelínka https://eshop­.rjelinek.cz/sli­vovice/28-slivovice-zlata-3leta-45-8595198800577.html