láďa1

Jakou barvu má mít reflex.vesta?

Všude v časopisech vidím zelenou reflex.vestu,já mám v autě oranžovou,je to jedno jaká je barva??

Nejlepší odpověď
arygnoc

vyhláška neukládá barvu vesty, jenom to, že má byt reflexní.

Další odpovědi
cukrar

Láďo, i když se píše vesta, je tím myšleno podle právního předpisu i jiné…jako třeba šle…
Motorová vozidla musí být vybavena oděvním doplňkem s označením z
retroreflexního materiálu podle jiného právního předpisu
OK stačí?

HOMER

Myslím,že to je jedno.Hlavní je být vidět..

tom004

Barva nerozhoduje,ostatní je tady.

http://www.au­to.cz/reflexni-vesta-v-aute-vsude-povinna-7544

baghira

Na barvě nezáleží, ale podle mě je lepší zelená. Protože podobné používá policie, řidiči na ni podvědomě reagují odpovědněji.

venkovan

V Rakousku prý jen oranžovou, zelenožlutá je pro policii. U nás je to zatím jedno, ale pro mne je oranžová výraznější. Reaguji na tuto barvu rychleji než na tu zelenožlutou. Zřejmě červená, oranžová je zakořeněna v šedé kůře jako výstraha víc než jiné barvy.