Anonym*

Jaké zvláštní podmínky musí splňovat žadatel?

Jaké zvláštní podmínky musí splňovat žadatel o Živnostenské oprávnění chce li provozovat 1) hotel 2)psychologickou poradnu —> zvláštní podmínky jsou tyto 1)vyúční list v oboru 2)maturita případně VŠ v oboru 3)stanovená praxe v oboru 4)absolvování odborného kurzu 5)složení odborné zkoušky před komisí
Za sebe, proto aby jsme mohli provozovat hotel tak si myslím že by nám mohl stačit vyucni list, samozřejmě nějaká praxe by byla výhodou ale nemyslím si že každý kdo provozuje hotely tak že má nějaký to velký vzdělání. Spis si mylsim ze stačí když má peníze na budovy, placeni zaměstnanců atd…
psychologická poradna – si myslím že asi je důležitý nějaký složení odborný zkoušky před komisí nebo absolvování odborného kurzu
nejsem si jistá kdo by mi poradil, případně nějaký odkaz který by mi pomohl.

Odpovědi
Pepa25

Pro volné živnosti neplatí žádné zvláštní podmínky pro udělení živnostenksého podnikání – viz

Zdroj: https://www.jak­podnikat.cz/ziv­nosti-volne.php

Mc Merkurion

… NIC …

autacek

Na provoz ubytovacích služeb žádné speciální podmínky (krom čistého trestního rejstříku atd.) splňovat nemusíš, pro hostinskou živnost pak splnit podmínky vázané živnosti a pro prodej alkoholických nápojů mít dokonce koncesi.

Psychologické poradenství a diagnostika je živnost vázaná, zase je zde požadavek na určitý stupeň vzdělání, či kvalifikace a praxe.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.