Gabilka

Jaké zvíře pořídit do nového bytu?

Chtěla bych si do nového bytu o velikosti 2kk pořídit nějakého mazlíčka, který ovšem by vzládnul být sám každý všední den sám (cca od 7–17 hod.)
Který ovšem taky není moc náročný, křeba co se týče terárka atd.
Doplňuji:
četla jsem na jiných diskuzích, že zvíře jako morče a potkan nemůžou být chováni po jednom, máte s tím nějaké zkušenosti?

Nejlepší odpověď
Jahoda

Snad nejméně náročné zvíře jsou rybičky :D. Pokud ale chcete zvířátko, které můžete chovat, chytat atd., je dobré pořídit si křečka nebo morče. Nebo jak říka mojitek-potkan. Já mohu doporučit i pískomila-vlastní zkušenost… Když jim tam dáte nějaké hračky, nebudou se cítit sami. Nedoporučuje se chovat ptáčka nebo králíčka. Ti, když jsou sami, vytrhávají si chlupy nebo peří. Přeji mnoho radosti z pořízeného mazlíčka :)

Další odpovědi
HerbiG

krecek … tomu tam nasypete jidlo a npotrebuje vencit jako pes apod.

anonym

Moc nerozumím té úvaze Nový byt=Nové zvíře.
Co uděláte se zvířetem ze starého bytu?

mojitek

s rybickami i kreckem si moc zabavy neuzijete.Jestli chcete zvire nenarocne jak na vychovu tak financne,ktere nebude delat hluk,s kterym se muzete pomazlit a koneckoncu aby bylo inteligentni,tak Vam doporucuju potkanka.Jsou to chytří a nenarocni mazlici a je s nima desna sranda.Kdo ho nekdy mel,tak mi da jiste za pravdu

Pavel1212

rybky, křeček, morče

Q

Ahoj, otázka je jiná. Většina vycvičených zvířat bez problémů zvládne nepřítomnost pána na více než 12hodin. Co po té 17hodině??? Hodláš se tomu zvířátku věnovat 10minut, hodinu denně, 5 týdně nebo třeba o víkendu? Chceš zvíře jako společníka, jak se zvířetem chceš naložit v době dovolené, jezdíš-li na nějaké. Ze zkušeností vyplývá, že zvířata typu králíček, morčátko, myšičky, potkánci.. atp. neuspokojí touhu po zvířátku jako společníku. Je to tím, že jejich odezva není člověkem tolik vnímána a nedokáže s nimi člověk sdílet své zážitky. Jen na mazlení není zvířátko žádné, leda norkový kožich ☹
Co se týče chování zvířat skupinových po „jednom“ většinou jim to musí nahradit zase pán, ale je tam těch problémů trochu víc.

Zdroj: www.aq-dog.cz

Sharpey000

Já kočku nebo psa.

Zdroj: henri.cz

honza19hk

CO TAKHLE ANDULKY????NEBO NĚCO PODOBNÉHO NAPŘ HADA NEBO
BÍLÉ MYŠKY JÁ JICH MÁM V CHODBĚ CCA 200 KS
Oni se strašně rychle množí ale já s nimi krmím hady

anetadela1

Myšku bych na mazlení nedoporučovala. Hrozně smrdí. Měla jsem jednu a musela jsem ji jít pustit do pole. Byla bych proto morčátko nebo zakrslýho králíčka. Měla jsem králíka a jak psali kolegové, škubal si chlupy, když byl sám. Ale když budete mít jednoho, tak pak už nemusí být problém mít dva.

Maud

My máme v baráčku ( pro představu asi 4+1) 2 potkánky, 2 andulky, 2 křečky, yorkšíra a zakr. králíka. Co se týče nejvhodnějšího zvířete do malého bytu bych při tvém pozdějšín návratu doporučovala kočku. Předpokládám, že chceš asi společníka, který se s Tebou bude celý večer. Ale pozor pokud čekáš nebo nebo plánuješ rodinu, nevím proč, ale vidím poslední dobou, že před narozením dítěte dávají lidé kočky pryč. Pokud Ti vystastačí hlodavec, tak doporučuji 2 potkany,budou si dělat společnost, když budeš pryč, a když přijdeš,tak se na Tebe budou moc těšit a sedí v klidu poblíž tobe nebo na tebe.

No a popravdě každé zvíře může být samo, ale záleží na Tobě, jestli dáš zvířeti maximum a s tím přijmeš do domácnosti i partnera zvířátku. Třebas jen andulky, máme dvě a nejsou to ochočení mazlíci na prst, majá svůj život, ale viděla jsem samotnou andulku, na které bylo vidět,jak je nešťastná.

Co se týče králíka, tak ten náš si chlupy nikdy nevytrhal a to občas odjedem i na víkend pryč.

Jituna

Společnost nevyžadují rybičky. Terarijní zvířata rovněž nevyžadují denní kontakt. Morče, králík ano. Pes a kočka se trápí pokuk jim není věniována potřičná pozornost. Je ale spousta možností jak tento problém řešit. Otázka je kolik času chceta zvířeti věnovat kdyz budete doma.

Zdroj: vlastní zkušenost

Kitti

Myslím si že do tak maleho bytu by s eti třeba hodil křeček protže když mu dáš ráno vodu,granule nejakou tu hračičku tak v klidu vydrží až do 17:00.A nebo rybičky,králíč­ka,morče atd.Myslím že na to příjdeš a vybereš si pro tebe co nejvhodnějšího myzlíčka budu držet palce.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

koreg

S přítelkyní máme moc rádi zvířata, ale bohužel jsme oba časově vytíženi, jak už to v dnešní době chodí, u každého druhého 🙂 Vyřešili, jsme to tím, že jsme si pořídili krásné akvárko na stěnu https://www.akvaria-nastenna.cz/ a do něj si koupili několik rybiček. Rybičky sami o sobě nejsou nároční na údržbu a navíc uklidňují 🙂

Pipka

každé zvíře je náročné na čas i ty rybičky,pokud je chcete mít v pořádku.A rybičky i na finance jsou náročné.Rozmyslet zda dokážete po směně pozorovat zda je ve vašem akváriu vše ok,zda mají správnou teplotu nebo zda se nepožírajía pak to čištění.Kočka prý nepotřebuje společnost a holá není ani náročná na úklid a to je blbost,jak se jí nebudete věnovat bude z ní magor a také ji musíte denně čistit písek od výkalů,jinak budou cítit až u sousedů,to samé platé o křečcích,mor­čatech a králících.Prasátko a pes jsou hodně čistotní ale musíte je to naučit a to trvá různě a chce to pevné nervy a také je musíte brát na procházku a hrát si s nimi.Papoušci jsou společenský až moc a jak jim tu společnost nedáte tak o sobě dají patřičně vědět a navíc jsou někteří hluční.Neděláte noční?Nejméně pozornosti ?Takové zvíře není snad plaz ale i tam je terárko náročné na peníze a musíte sledovat zda je v pořádku a občas nakrmit a na to také každý nemá náturu