Jaké bydlení pro morče?

opravdu nevim kamoška je ma v akvarku a z kleci pri vyhazují podestylku

Nejlepší odpověď
www

Máš internet, zeptej se úplně stejně pana Googla a víš vše ! 😁

Další odpovědi
Daili

Jsou dobrá skleněná terárka,nebo klece.Pokaždé se musí měnit podestýlka,jinak by vám to v pokoji moc zapáchalo.Nejlepší jsou piliny které jsou k dostání v každém zverimexu.

Danča84

Tady máš stránky o chovu morčátek:
http://www.kra­lici.cz/morca­ta/pages.asp?f=by­dleni
Jsou tady různé tipy ubikací s klady a zápory. Já osobně mám klec Rabbit 100 deluxe (zn. Ferplast), ta má plastové dno dost vysoké na to, aby morčátko nic nevyhazovalo, a zároveň „větrá“. Navíc má velice dobře řešené otevírání, zvířátko se pohodlně vyndává, bez dlouhé honičky s rukou prostrčenou miniaturními dvířky, jako u klasických klecí.
Jinak jako podestýlku dávám vojtěškové peletky, výborně vážou vlhkost (moč, vysuší bobky…). A co je suché, nezapáchá:-) A cena je daleko výhodnější než hobliny. Nelekej se, že je to pro koně, spousta lidí co znám si je na hlodavce nemůže vynachválit:-)
http://www.ate­ap.cz/podestyl­kaprokone.html

Syd

No já ti nevim, chceš to morče chovat, nebo topit? Klec opravdu dělá bordel (vlastní zkušenost), tak radši to terárko a jako podestýlka hobliny

Babunka

Tak jsem hledala a objevila jsem následující web věnující se také chovu myší. ( http://www.sdru­zenizeme.cz/ca­tegory/chov-mysi/ )

Ono je to totiž hodně podobné. Jen pamatuj na větší prostor a porce jídla.

Zdroj: www.sdruzenizeme.cz

sony ax

Mi jsme pro morče udělali vlastnoručně domek z krabice od bot a taky klec a v tom tu krabici

samicek333

Akvarko je podle mě špatné, protože morče nemůže semo vyjít en, ale klec můžete postavit na zem a otevřt dvířka… Myslím že i čištění klece je jendodušší – my máme klec, sice pár pilin obča vyhodí ven, ale není to tak hrozný, myslím, že čištní akvárka je mnohem horší

megahit

my jsme morče měli ubytované v dětské vaničce. Má v ní relativně dostatek prostoru a snadno se čistí