registrovana

Jaký hlodavec chovaný jako domácí mazlíček je nejtišší?

Chtěla bych si koupit hlodavce, něco malého a nenáročného a hlavně klidného a tichého v noci (!!). Přemýšlela jsem o morčeti, ale prej to strašně smrdí, pískomil je zase prý hlučný v noci a osmáky degu či činčily už jsem chovala a všechno to dělalo hrozný rámus. Nakonec mě už napadá snad jenom džungarák. Co myslíte?
Doplňuji:
v plánu mám vlastnit pouze jednoho jedince, nikoli pár nebo skupinu, a ptáky nechci

Nejlepší odpověď
badisko

vetsina hlodavcu jsou nocni tvorove …takze v noci delaj bugr porad …kdyz to top vadi tak si porid nejake ptactvo…ti v noci spi …a prez den treba jako stehlici a kanari a dalsi… krasne spivaji …pokud te v tu chvili spev obtezuje prikryjes klicku dekou a mas klid …lol..mebo poradneho papouska …a par paru ..backor ..aby bylo mozne sledovat TV..hihi

Další odpovědi
Molva

My měli morče a rozhodně nesmrdělo 🙂 Stačí mu občas měnit seno a nenechat jej žít v tom, co vyprodukuje. Navíc si na nás zvyklo a když někdo přišel domů třeba ze školy, tak jej vítalo „pískotem“ a dokázalo i vrnět podobně jako kočka. Rozhodně bylo lepší než třeba křečci. A navíc nikdy nikoho z nás na rozdíl od křečků nekouslo.
Doplňuji:
Byl to náš domácí mazlíček, což se o křečcích moc nedá říci. Jen je škoda, že morčata se nedožívají bůhvíjak vysokého věku ☹ My ho měli téměř 7 let, ale spousta známých měla morčátko snad jen 2 roky ☹

pusinka50

Džungarský křeček dělá taky rámus v noci, museli jsme klec zavírat na noc do skříně, abychom trochu ztlumili hluk. Kup si hada.:-)

mojitek

Doporučuju 2 potkánky on/on nebo ona/ona
Doplňuji:
Tak v tom případě si pořiď maximálně tak rybičku v akvárku. Ale i tý rybičce bude smutno…

Coliffe

Já mám králíčka, jsem s ním spokojená.