pumpkin.25

Snese se potkan s jiným druhem hlodavců?

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli někdo neví jestli se potkan snáší s s jiným druhem hlodavců.Mám dvě myšky a chtěla bych si pořídit ještě potkana,proto bych chtěla vědět jestli nevadí kdyby byly v jedné kleci.Moc díky za Vaše odpovědi

Odpovědi
Cullinda

já chovala potkana s bílou myší a snesli se, ale jestli to platí obecně, tak to nevím..

atriplex

Teoreticky by to vadit nemělo. Pokud k myším dáte malého potkana, tak ten až vyroste, tak bude brát myši za kamarády. Naopak by to byl asi problém. Důležité také je, aby velikost klece odpovídala požadavkům zvířat. Stres z malého prostoru může vést k agresi.

hawranek

Narozdíl od morčat, myší a jiných jsou potkani, kuny, fretky a pod. všežraví. Zkuste si o tom přečíst na níže uvedeném fóru, zde ten problém také rozebírali. Já osobně mám dva potkany a morče, morče má svou klec, potkani mají svou klec, sice na sebe vidí, ale jsou metr od sebe. Potkany by sice očividně morče zajímalo, ale morčeti jsou tak nějak volný. Myška je ale malá a nemám tušení, co by jí mohl potkan udělat…

Zdroj: http://www.potkani-forum.cz/index.php