_136

Jaké využití by mohl mít v ČR londýnský taxík?

Jak by se dal využít nebo jaké využití v české republice by mohl mít tento plně pojízdný londýnský taxík který je k prodeji za 25.000kč s motorem 2.5TDi.

Odpovědi
Edison

Žádné. Pro provozování veřejných služeb vozidlo musí splňovat určité předpisy. Pravostranné řízení jej vylučuje. Muselo by být uzpůsobeno kontinentálním předpisům. Vyměněna světel, pravděpodobně my muselo být předěláno na levostranné řízení, zcela novou homologaci… a kdo ví, co ještě. Mimochodem všimni si, že ta „historická“ vozítka nemají veteránské registračky. Takže ani na to by se to nedalo uhrát, ačkoli jako sběratelský kousek na „V“ RZtu to není problém.

Arne1

Exponát do muzea

led

Ak STK odsúhlasí toto auto, nie taxi, do cestnej premávky možno ho využívať ako každé iné auto tejto konštrukcie a kubatúry.
Prevádzkovanie Taxislužby má svoje prepisy o spôsobilosti vozidiel na takéto podnikanie. Ale nútiť cestujúceho na prednom sedadle vystupovať do vozovky? Čo vám k tomu hovorí „bezpečnosť spolucestujúcich“ aj pri nastupovaní a vystupovaní?