Rokio

Jaké tři největší změny byste udělali v naší zemi ohledně české ekonomiky, pokud byste byli ministrem financí?

Pokud byste měli u nás v České republice funkci ministra financí a mohli byste udělat tři velké změny v české ekonomice (nebo tři úpravy zákonů/vydat tři zákony – týkající se české ekonomiky), jaké by to byly?

Nejlepší odpověď
autacek

  1. nikdo by bez práce nedostal koláče
  2. na řídících veřejných postech by byla zavedena neomezená osobní majetková odpovědnost
  3. při pletichách, uplácení, ostatním nemravném a nezákonném jednání tvrdé tresty jako v Číně.

Další odpovědi
dudu

a/ porevoluční zbohatlíky pomocí ekonomických nástrojů motivovat, aby svoje finance namísto tezaurování (uschovávání peněz pod polštář, vázání v devizových rezervách jiných států atd.) konečně investovali např. do rozvoje automatizace a digitalizace průmyslu
b/ za více peněz chtít od kantorů více muziky, tj. nahradit ve výuce biflování modelem logického myšlení a samostatné formulace a prezentace vlastních názorů
c/ razantními metodami cukr a bič přinutit nepřizpůsobivé se přizpůsobit majoritní společnosti. Nepracovat a nežít jako boží hovádka se musí stát čímsi nepatřičným.

Drap

Tři změny by mi určitě nestačily

Michálek1245

Do automatizace určitě musí investovat soukromé firmy a podnikatelé. Stát s tím nic dělat nebude. My jsme do firmy třeba koupili na https://www.schmachtl­.cz/prevodove-motory-buhler převodové motory Bühler a taky s tím experimentujeme. Škodovka a podobně velké firmy? Tam je to naprosto běžné. Zase soukromý sektor nemůže čekat, že stát přijde a všechno vyřeší, že? :)

Rokio

autacek: Platí první tvoje novela zákona i pro děti, staré a nemocné?

autacek

Pokud nejsme schopni odhalit podvoníky a ty co systém zneužívají, tak bohužel.

Staří mají důchod, nemocní nemocenskou a o děti se má postarat především ten, kdo je přivedl ma svět. Ano, různá azylová centra by byly řešením, není ale prostě možné, aby se měl pracující člověk hůř, než nemakačenko.