Jak by se mělo správně řešit zakrývání SPZ nosičem kol?

Občas vidím, že lidé používají nosič kol upevněný na tažném zařízení. Pak ale nosič zakrývá SPZ. Někdo na to kašle a nechá zakryto, někdo si vyrobí kopii SPZ a namontuje na nosič. Je to takto správně vyřešeno? Jak by to mělo být?

Jasné je, že by se měla SPZ přendat z auta na nosič, ale zajímá mě jiná varianta.

Odpovědi
sdesigner

Ja neviem v com je problem. Kupim si puzdro na SPZ a namontujem na byciklovy nosic. SPZ sa da lahko vylupnut a zacvaknut do ineho puzdra. Rozhodne si nerob samovolne kopiu alebo co :) ale mozno som nerozumel otazke :D

ReHu

Myslím, že homologované a povolené nosiče jsou pouze ty, které mají připevněnou SPZ.
Mám ten nosič, co značku zakrývá a raději ho moc nepoužívám.
Nový kupovat nechci.

jmhad

našel jsem Vám možnost – http://www.stresni-nosice.cz/901-891-treti-spz-pro-nosice-na-tazne-zarizeni-reflexni-cz.html .
A k tomu je povídání Třetí SPZ REFLEXNÍ pro nosiče na tažné zařízení je duplikát SPZ určený pouze pro tyto nosiče, nelze použít jako náhradu originálu přímo na vozidle! Plastová deska rozměru SPZ se zakázkovým potiskem konkrétního čísla RZ, navíc s reflexní folií, která odráží světlo podobně jako originál. Vzhledem k tomu, že třetí RZ zatím nelze získat v plnohodnotném provedení, jedná se o jediné řešení pro tyto nosiče. Výrobek není schválen Ministerstvem dopravy ČR!! Policií ČR je však tolerován.

cukrar

Odpověď Rehu je špatná, odpověď jmhad je katastrofální a hrozí odejmutí řidičského oprávnění.
Kopie značky je nepřípustná, proto si počkejte na novelu zákona, kde si budete moci legálně nechat dodělat třetí značku.
Doposud je to silně trestáno.

petrdostal

Nejlepší je, když si koupíš střešní nosič kol. Pak nemusíš řešit, kde a jak má být upevněná SPZ. Střešní nosič má podle mě daleko víc výhod oproti nosiči na tažné. My jezdíme s koly na dovolenou každý rok a je to úplně v pohodě. Nosič jsme koupili z https://www.fil­sonstore.cz a kola v něm dobře drží.