Lgee

Jaké pravomoci mají americké úřady?

Třeba úřad pro letectví, úřad na ochranu dětí v USA. Mají pravomoci v dané oblasti neomezené, nebo jen ty co jim svěřil kongres?

Nejlepší odpověď
anonym

Rozepsat všechny pravomoci všech americkejch úřadů by bylo na dlouho, takže obecně: Mají pravomoci udělené zákonama.

Další odpovědi
annas

Federální vláda
Legislativa,
Výkonná moc atd.

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Federal_go­vernment_of_the_U­nited_States

Úřad pro civilní letectví

https://www.qu­ora.com/What-is-the-main-function-of-the-Civil-Aviation-Authority

Ve Spojených státech je Federal Avaiation Administration (FAA) vládní agenturou pověřenou udržováním bezpečnosti letectví, podporou obchodu prostřednictvím letectví a zajišťováním celkové regulace leteckých činností. Vytvářejí a prosazují pravidla, která zvyšují bezpečnost letectví. Řídí systém řízení letového provozu, který se skládá z řídicích věží, řízení přiblížení a „středového“ řízení, které řídí traťový provoz. FAA vybírá daně z leteckého paliva a používá tyto peníze k údržbě letišť a platbě správce. FAA řídí systém testování, který zajišťuje, že piloti jsou řádně kvalifikovaní a kvalifikovaní k provozu. Americká FAA spravuje nejbezpečnější a největší systém letecké dopravy kdekoli na světě. "

Agentura pro ochranu dětí

"Child Protective Services ( CPS ) je název vládní agentury v mnoha státech Spojených států , která je odpovědná za zajištění ochrany dětí , což zahrnuje reakci na hlášení o zneužívání nebo zanedbávání dětí. Některé státy používají jiná jména, často se pokoušejí odrážet praktiky zaměřené více na rodinu (na rozdíl od dětí zaměřených na děti), jako je například Ministerstvo dětských a rodinných služeb ( DCFS ). CPS je také znám pod názvem Department of Social Services ( DSS ) nebo jednoduše Social Services. "
https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Child_Protec­tive_Services

Všechny úřady uskutečňují to, co je jim dané zákonem.

Drap

Žádné úřady nemají neomezené pravomoci.

da ny

Zřejmě, jako všude v rámci zákona jednotlivých států.
Se zaměstnanci úřadů to bude jako všude… (laxnost, přehnaná aktivita, více či méně kompetentní aj.) :)