zjentek

Jaké platy berou podobní dobrovolníci?

Stále to nechápu. Kolik bere na výplatu takový pan R. Gazda a jemu podobní dobrovolníci s dobrými srdci? Děkuju.

https://pozitivni-zpravy.cz/prospesne-second-handy-jsou-budoucnosti-nezisku-i-udrzitelnosti-rika-richard-gazda-z-organizace-moment/?utm_cam­paign=&utm_me­dium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz

Nejlepší odpověď
da ny

Žádné. 😉
Pan Gazda sice je aktivní v dobročinné činnosti (dobročinný second hand). Obchody mají sponzory. Nakupuje se v nich, tedy platí. Přinesené přebytky/dary se prodávají. Dobrovolník není. Jedině, že by ho živilo jiné podnikání než second hand 😉
Pokud mu v obchodech pomáhají s příjmem a prodejem oděvů „dobrovolníci“ (což je tady běžné, v církevním Šatníku) , tak jim nic platit nemusí. Dobrovolná čnnost je bez finanční odměny. 😉
Dobročinná podnikatelská činnost, může být i pro obživu/zisk. TENTO PODNIKATEL ČINÍ DOBRO TÍM, ŽE VŠE ZAJISTÍ, ZORGANIZUJE A UMOŽNÍ LEVNÝ NÁKUP OŠACENÍ. JEHO POŘIZOVACÍ CENA JE SPÍŠE NULOVÁ. Činit dobro může každý, na to nemusí být dobrovolník.
V charitě církevního Šatníku u nás, ale nikdo nenakupuje. Ošacení dostane zdarma. Vše tam zajišťují farníci, dobrovolníci, také zdarma.
………………………….
Během krátké doby se jedná už o druhý několik dnů trvající požár. Právě u takových zásahů velkou část práce odvádějí dobrovolní hasiči, kterých je v Česku asi 70 tisíc. Většina z nich přitom nedostává žádný plat a jedinou jejich odměnou je dobrý pocit
https://tn.no­va.cz/zpravodaj­stvi/clanek/364161-situace-dobrovolnych-hasicu-je-lepsi-vetsina-ale-stale-nema-plat
https://adra.cz/jak-pomahame/dobro­volnictvi/havi­rov/aktualita/mzda-dobrovolniku-usmev-senioru/
Předpokládám, že dobrovolník neočekává žádnou finanční odměnu. 😉
V Česku je na 1,5 milionu dobrovolníků, jejich činnost má hodnotu až 38 miliard
https://www.mvcr­.cz/clanek/v-cesku-je-na-1-5-milionu-dobrovolniku-jejich-cinnost-ma-hodnotu-az-38-miliard.aspx

Další odpovědi
aliendrone

Ale co ty šmoulíku, on je NEZISKOVKA, chápeš? 😉 😁