Alesh

Jaké parametry má baterie elektromobilu?

Samozřejmě, že se to bude různě lišit, ale bavíme se o elektroautu se „standardním“ dojezdem, prostě něco jako jsou dnešní Tesly. Zajímá mě, kolik se pohybují hmotnosti těchto baterií a kolik z té hmotnosti tvoří lithum?

Nejlepší odpověď
Edison

Aliendrone, jak je i v článku uvedeno, NEJSOU to obyčejné LiIon 18560!! Je to opravdu technologicky něco docela jiného LiFEPO, a další podobné technologie!! Nemluvě o tom, že toto není jediná konstrukce trakčních baterií. Dnes už spíše přežitá, vzhledem k objemu, který zabírají.
My třeba používáme spíše tyto: http://eskutr­.cz/cs/winston/399-baterie-lifepo-32v-700ah.html konstrukce. A jak je vidět, tak nejen my. Lze si tedy pár stránek s trakčními bateriemi projít… aneb: UTFG. 😁

Další odpovědi
aliendrone

https://elektric­kevozy.cz/clan­ky/jak-to-ze-tesla-dosahne-vykonu-310-kw-z-tuzkove-baterie

Co mě dostalo byl fakt, že jsou to obyčejné pospojované 18650tky – já myslel, že se tam ukrývá bůhvíco – a ony jsou to normální komerční akumulátory. :D :D :D