Mayi

Jaké/které náboženství byste si zvolili?

Jaké náboženství byste si zvolili kdybyste museli? Na světě existuje spousty náboženství, však zároveň plno lidí jsou ateisté. Tak co byste volili? :)

Nejlepší odpověď
Kepler

K náboženství nelze nutit, těmhle nesmyslům jsem na hony vzdálen. Ale když už bych musel, tak bych zvolil nějaké primitivní animistické, které je hodně spojené s přírodou, nebo zen-buddhismus, které je filosofické a zabývá se člověkem samým. A hlavně je mírumilovné.

Další odpovědi
gecco

Co znamená – „kdybyste museli“??
😉

  1. najednou bych uvěřil v nějakého boha? – těžko si jej budu dodatečně volit
  2. pod nátlakem nějakých náboženských fanatiků? – taky si asi nebudu moci vybírat
  3. jako to ´nejlepší´ pro lidstvo? – na to nemám dostatek vědomostí o všech náboženstvích lidstva; a ani dost důvěru v představitele těch náboženství

ten který je

Náboženství se nevolí,víra musí přijít sama a člověka oslovit.

Marky Stark

Normálně jsem ateista, ale jinak mi přijde jako docela zajímavý náboženství buddhismus, takže bych volila asi to…

cochee

Jak to myslíš, „museli?“ Nikdo by mě nepřinutil.

Nuk nuk

Náboženství nehodlám volit žádné a to ani za předpokladu, že by mne někdo nutil.
Jsem křesťanka, ale svou víru nepovažuji za náboženství, ale za způsob života. Nikdo a nic mě do toho nenutil, bylo to mé osobní rozhodnutí, o němž jsem stále přesvědčená.
Z lidí neuděláte věřící nějakým zákonem. To, že lze lidi manipulací, násilím a tvrdými zákony donutit, aby dodržovali nějaké liturgie, rituály, chovaly se podle pravidel některého náboženství, to dokazují dějiny (ať už ty středověké, ale i ty modernější, protože komunismus je také jistý druh náboženství), ale jejich názory a osobnost žádný zákon nezmění. Víra (jakákoliv) je osobní záležitost a záleží vždycky jen na tom, k čemu se kdo z nás rozhodne.
Važme si toho, že nás nikdo do ničeho takového nenutí, a to čemu budeme věřit a čím se budeme řídit záleží jen na každém z nás.

Drap

Šamanismus

Quimby

Nesmyslná otázka, protože náboženství je sada názoru a ty nemůžeš vnutit a když je vnutíš, tak to už není názor.

Arne1

Jediismus

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Jediismus

Kelt

Podle své přezdívky bych si zvolil náboženství starých Keltů a druidů. Aspoň mi to připadalo přijatelné podle určité knihy. Ale na druhé straně se mi nelíbí, že bych se musel přiklonit k nějakému náboženství, například katolík, evangelik , protestant a podle toho byli lidé škatulkováni.

Mc Merkurion

… středověk už je dávno za náma, že tě nutili věřit … žádné …

Roman71

Kdybych musel? Víra je věc osobního rozhodnutí a pokud by mne někdo do něčeho tlačil, tím méně důvěry bych k tomu měl. Stejné je to jako s evoluční teorií a komunismem. Pokud se mám svobodně rozhodovat, tak na základě ověřitelných faktů, abych si později nevyčítal, že jsem naletěl. Víra není slepá důvěra v něco, co není ověřitelné. Mám-li něčenu věřit, chci důkazy. Ani ke křesťanskému způsobu života mne nikdo nenutil. Rozhodl jsem se sám po prozkoumání historických faktů a zralé úvaze.

majestic

Žádné, všechna náboženství jsou hlouposti, a všechny záznamy o nich by měly být odstraněný z povrchu Zemského, aby o ně budoucí generace ani omylem nezavadily.