Avatar uživatele
Mayi

Jaké/které náboženství byste si zvolili?

Jaké náboženství byste si zvolili kdybyste museli? Na světě existuje spousty náboženství, však zároveň plno lidí jsou ateisté. Tak co byste volili? :)

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2605 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

K náboženství nelze nutit, těmhle nesmyslům jsem na hony vzdálen. Ale když už bych musel, tak bych zvolil nějaké primitivní animistické, které je hodně spojené s přírodou, nebo zen-buddhismus, které je filosofické a zabývá se člověkem samým. A hlavně je mírumilovné.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Co znamená – „kdybyste museli“??
😉

  1. najednou bych uvěřil v nějakého boha? – těžko si jej budu dodatečně volit
  2. pod nátlakem nějakých náboženských fanatiků? – taky si asi nebudu moci vybírat
  3. jako to ´nejlepší´ pro lidstvo? – na to nemám dostatek vědomostí o všech náboženstvích lidstva; a ani dost důvěru v představitele těch náboženství

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ten který je

Náboženství se nevolí,víra musí přijít sama a člověka oslovit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Marky Stark

Normálně jsem ateista, ale jinak mi přijde jako docela zajímavý náboženství buddhismus, takže bych volila asi to…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Jak to myslíš, „museli?“ Nikdo by mě nepřinutil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Náboženství nehodlám volit žádné a to ani za předpokladu, že by mne někdo nutil.
Jsem křesťanka, ale svou víru nepovažuji za náboženství, ale za způsob života. Nikdo a nic mě do toho nenutil, bylo to mé osobní rozhodnutí, o němž jsem stále přesvědčená.
Z lidí neuděláte věřící nějakým zákonem. To, že lze lidi manipulací, násilím a tvrdými zákony donutit, aby dodržovali nějaké liturgie, rituály, chovaly se podle pravidel některého náboženství, to dokazují dějiny (ať už ty středověké, ale i ty modernější, protože komunismus je také jistý druh náboženství), ale jejich názory a osobnost žádný zákon nezmění. Víra (jakákoliv) je osobní záležitost a záleží vždycky jen na tom, k čemu se kdo z nás rozhodne.
Važme si toho, že nás nikdo do ničeho takového nenutí, a to čemu budeme věřit a čím se budeme řídit záleží jen na každém z nás.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Andělé Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Šamanismus

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Quimby

Nesmyslná otázka, protože náboženství je sada názoru a ty nemůžeš vnutit a když je vnutíš, tak to už není názor.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Jediismus

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Jediismus

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Podle své přezdívky bych si zvolil náboženství starých Keltů a druidů. Aspoň mi to připadalo přijatelné podle určité knihy. Ale na druhé straně se mi nelíbí, že bych se musel přiklonit k nějakému náboženství, například katolík, evangelik , protestant a podle toho byli lidé škatulkováni.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… středověk už je dávno za náma, že tě nutili věřit … žádné …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Kdybych musel? Víra je věc osobního rozhodnutí a pokud by mne někdo do něčeho tlačil, tím méně důvěry bych k tomu měl. Stejné je to jako s evoluční teorií a komunismem. Pokud se mám svobodně rozhodovat, tak na základě ověřitelných faktů, abych si později nevyčítal, že jsem naletěl. Víra není slepá důvěra v něco, co není ověřitelné. Mám-li něčenu věřit, chci důkazy. Ani ke křesťanskému způsobu života mne nikdo nenutil. Rozhodl jsem se sám po prozkoumání historických faktů a zralé úvaze.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
majestic

Žádné, všechna náboženství jsou hlouposti, a všechny záznamy o nich by měly být odstraněný z povrchu Zemského, aby o ně budoucí generace ani omylem nezavadily.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek