dudu

Jaké mohou být příčiny tarokování motoru?

K přepravě na krátké tratě používám na chalupě letitý motocykl Simson. Loni ještě sloužil k plné spokojenosti, ale po zimě má motor ve vyšších otáčkách nepravidelný chod, tzv. tarokuje. Výměna benzinu za čerstvý nepomohla, svíčka je téměř nová, filtr jsem vyčistil a tím končí moje dovednosti nalézt případnou příčinu. Nemáte prosím někdo zkušenost s podobnými problémy a znáte popřípadě způsob jejich odstranění

Nejlepší odpověď
gecco

´Moc´ benzinu – zkus vyměnit vzduchový filtr a pokud to nepomůže, tak poladit karbec.
http://www.sco­otland.cz/sco­oter-tuning-jaknato/ladime-karburator-krok-za-krokem/ …
😉

Doplňuji:
Je to divný, Mosoji, ale jo – http://www.moto-prodejna.cz/nah­radni-dily-simson/karburatory-a-dily-sani-simson/vzduchovy-filtr-simson.html
On se totiž dá vyčistit jen do ´jisté míry´…
😁

Další odpovědi
Emefej

Já bych zkusil vyčistit trysku v karburátoru.

mosoj

U Simsonu se mění filtr ??
Zkus vyčistit karburátor, nebo si kup aditivum do benzínu a přidávej. Na pumpách ONO jej seženeš.