Avatar uživatele
paul1

Jaké máte pocity při tomto zjištění?

Takováhle potvora prý u 20 až 100% lidí běhá po tváři a jinde. To číslo mne zprvu zmátlo, ale je to prý asi podle věku. Velikost – cca 2–3 mm.

https://www.bles­k.cz/clanek/rad­ce-zdravi-a-zivotni-styl-zdravi/607823/tohle-nam-beha-po-obliceji-i-v-ochlupeni-parazit-trudnik-muze-zhorsovat-zanety-skodi-i-na-ocich.html
Raději jsem to ověřil u spolehlivějšího zdroje a je to tak:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Trudn%C3%AD­k_tukov%C3%BD#:~­:text=Trudn%C3%AD­k%20tukov%C3%BD%20­%28Demodex%20fo­lliculorum%29%20je%­20jedn%C3%ADm%20ze%20dvou­,parazituj%C3%AD­c%C3%ADch%20na%20%C­4%8Dlov%C4%9Bku­.%20Druh%C3%BD%20roz­to%C4%8D%20je%20trud­n%C3%ADk%20ma­zov%C3%BD.

Upravil/a: paul1

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? seraphico před 513 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

Pozor, velikost toho roztoče je pouze 0,2 – 0,3 mm (podle Wikipedie 280 – 294 mikrometrů)! A věřil bych spíše tomu 20% než čemukoliv výše. Takže roztoči existují, ale nedramatizoval bych to.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
seraphico

Nijak mě to je nevzrušuje. Takových pidi „zvířátek“ je jistě více.

Jenom doplním, že délka není 2–3 mm (to už by mě docela znervóznilo), ale 2–3 µm (mikrometrů), což je 0,002–0,003 mm. Naštěstí 😄

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Žádné pocity nemám. A proč taky? Naši předci také žili se všemi těmito roztoči a různými potvorami za horších hygienických podmínek a nijak jim to nevadilo. Proč by to tedy mělo trápit mne?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Poplašné zprávy neřeším, Wikipedii beru s rezervou, protože tam může psát každý, kdo se registruje, takže to není nic oficiálního. Pravidelná a důkladná hygiena je základem pro klid.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

No, kdyby „běhal/i“ někde v podkoží rypáku „20 až 100% lidí“ roztoč/i o ve­likosti 2.00 – 3.00 mm, tak máme velký problém, že proti němu ta choroba je úplné nic. Jsou takoví roztoči, člověka napadající, ale to jsou „černí“ roztoči, „Afrika, Afrika, Afrika, Afrika“, tak se to neřeší, protože cokoli je „černá“ nemoc & „Afrika, Afrika, Afrika, Afrika“, se neřeší.

Já nemám žádné pocity, o existenci této brebery, světe div se, jsem věděl i bez toho, abys to tady vypsal. Nechává mne ledově klidným. 🙂

Upravil/a: Filip84

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Pocit který mně to navodí je ten, že nejsme na světě sami.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

Kdybych se v tom takhle babrala, tak bych se musela 3× denne sprchovat a spat v sede na zidli! Vis, kolik mame roztocu v posteli??

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Žádné.
Pavoukovci jsou všude kolem nás a nejvíce jich máme v posteli (matraci. lůžkoviny, včetně povlečení, z nanovlákna nemám, oblečení, koberec a záclony/závěs také ne).
Nežiji v bublině, ve skleníku, chodím mezi lidi/zvířata i do přírody ;D

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
seraphico

Tedy nemá 2–3 µm, ale asi 300 µm, jak píše Pepa25, takže asi 0,3 mm.

Avatar uživatele
paul1

Pro: „elkon“ tak jsem se kouknul i na youtube, je tak hodně videií s těmito potvorami:
https://www.y­outube.com/shor­ts/T-5FZVlbhd4

Avatar uživatele
elkon

Jedno přísloví říká „kdo chce psa bít, ten si hůl najde“.

Avatar uživatele
paul1

Pro:„elkon“: Nic ve zlém, jen jsem si to dále ověřoval. A za tu chybu se omlouvám, fakt je to 0,2–0,3 mm, takže toto už se dá i vidět okem při dobrém zraku. Chybí mi už podstatná část vlasů, tak možná za to mohou tyto potvůrky. Nevím, ale je to možná i genetika.

Nový příspěvek