FlAsh_7

Jaké makroživiny by mělo být „hodnotné“ jídlo?

Odpovědi
annas

Nejde jen o to, které, ale kolik. Můžete si spočítat podle vzorce v odkazu.

"Jídelníček na míru nepotřebujete: Stačí znát základní principy!

"Denní příjem bílkovin by se měl pohybovat mezi 1 a 1,5 g bílkovin na 1 kg tělesné hmotnosti. Horní hranice je vhodná především pro sportovce, kteří denně trénují. Proto to s nimi nepřehánějte. Průměrnému člověku stačí denně přijmout 1,2 g kvalitních bílkovin.
Tuky

Tuky by měly tvořit 10–30 % z vašeho celkového denního příjmu.
Sacharidy

Sacharidy mají představovat většinovou část pestrého jídelníčku".

Opět můžete přepočítat podle vzorce na kcal. Najdete i vzorový jídelníček.

https://www.bez­hladoveni.cz/ji­delnicek-na-miru-nepotrebujete-staci-znat-zakladni-principy/