simonka

Jaké má zaměstnavatel úlevy na zaměstnance poživatelů ID?

Bezpečnostní agentura, která zaměstnává převážně zaměstnance s ID, jaké ma na ně úlevy? děkuji

Nejlepší odpověď
da ny

Na internetu snadno k dohledání… např. zde:
§ 35
Sleva na dani

  1. částku 18 000 Kč za každého zaměstnance se zdravotním postižením, s výjimkou zaměstnance s těžším zdravotním postižením33) a poměrnou část z této částky, je-li výsledkem průměrného ročního přepočteného počtu těchto zaměstnanců podle odstavce 2 desetinné číslo,
  2. částku 60 000 Kč za každého zaměstnance s těžším zdravotním postižením33) a poměrnou část z této částky, je-li výsledkem průměrného ročního přepočteného počtu těchto zaměstnanců podle odstavce 2 desetinné číslo.

https://www.pod­nikatel.cz/za­kony/zakon-c-586-1992-sb-o-danich-z-prijmu/uplne/#p35
částka se upravuje, podle výše úvazku (z 8h na 6, 5. 4 apod. se snižuje).

Sleva pro zaměstnance:
Sleva na invaliditu dnes a v roce 2018

Základní sleva na invaliditu (prvního a druhého stupně) činí 2520 Kč (měsíčně 210 Kč), rozšířená na invaliditu třetího stupně 5040 Kč (měsíčně 420 Kč). V případě změny nároku (zvýšení na třetí stupeň nebo snížení z třetího stupně na druhý) rozhoduje oprávněnost k prvnímu dni měsíce, ve kterém byl vyplácen. Výše slevy na invaliditu se nemění, zůstává stejná i pro rok 2018.
https://www.pod­nikatel.cz/clan­ky/slevy-na-invaliditu-letos-a-od-roku-2018-v-konkretnich-prikladech/