sisinec123

Jaké léky pro rychlé získání imunity?

Jsem po zápalu plic, zánětu horních a dolních cest. Troje antibiotika, několik vedlejších léků (erdomed, mucosolvan, stoptussin, sinupret, robitussin). Jim vitamín C, ale pořád se mi vrací kašel a jsem nemocná. Jsou nějaké vitamíny, které dokáží rapidně zvýšit imunitu?

Nejlepší odpověď
annas

Existují tzv. antioxidanty, které imunitu zvyšují, ale nejde to příliš rychle.
Sama je beru, ale radit někomu jinému nemůžu, protože záleží na rozboru krve, zda máte určitých minerálů dostatek.

Mně chyběly minerály, které mají funkci antioxidantů. Ale brala jsem je jako tkáňové, takže šlo o soli, nikoliv „pravou“ chemii. je to mnohem složitější, záleží na tom, jak a co tělo přijímá a využívá.

Jedině se poradit s lékařem

Jinak obecně – Imunita sídlí ve střevech, takže pomáhají laktobacily (jsou i přírodního původu), zvláště po používání antibiotik.

Dobré je konzumovat pravidelně kysané zelí.

Prospěje přírodní strava, která obsahuje minerály i vitamíny. a další látky.

„Termínem antioxidanty se označují všechny cenné vitaminy, minerály a další živiny, které jsou schopné ochránit buňky před poškozením volnými radikály. Organismus posilují tak, že neutralizují radikály dříve, než v těle způsobí nežádoucí chemické reakce.“

Projděte si odkaz

https://www.pro­zeny.cz/clanek/na­dopujte-se-antioxidanty-kde-jich-najdete-nejvice-14075

Každý organismus je nastavený jinak, takže po každého jedince platí něco jiného. .

Další odpovědi
Mp2

Před pár lety jsem dostal od známé z lékárny krabici Precentanu Classic.
Žrali jsme snad 3–4 tablety denně od záři do března… Abysne se tihi rychle zbavili..

Já jsem ale takovej ten typ člověka, co sedi v teple a pak vyleze na 4 hodiny ven v tričku ve 3 stupních… Taky jsme stavěli ve 2 stupnich venku 2 celé dny boudu. Všichni monterky a nadávali na zimu a já tam vyl v krátkém tričku . V sedmi stupních jsem jezdil na kole v tričku, ale nakonec jsem si začal brát lehkou bundu, protože jsem slýchal cšude komentáře od lidí v zimnich bundách, že jsem nějákej přihřátej..

Nepřisuzuju to Preventanu, já nikdy nebyl nemocný..
Ale když jsem pak ze dne na den přestal brát, bylo mi tak 3 dny neskutečně špatně… Taky 3–4 tablety denně půl roku..

Nevím, zkuste, uvidíte

aliendrone

Po ATB je dobré pomoci tělu s obnovením střevních mikroorganismů (dodnes nechápu, PROČ se jim říká „mikroflóra“ – silně pochybuji, že tam probíhá nějaká fotosyntéza). Takže bílé jogurtíky, acidofilní a kefírová mlíčka nebo Actimel (efekt v podstatě stejný, ne-li horší, zato cena o dost vyšší – asi proto, že je v tom cukr).

Výživové doplňky doporučeny, ideálně přírodnícho charakteru domácího původu – lepší než syntetika. :)

BTW – zápal plic není jako „nachlazení“, které se „rozchodí“ po několika dnech – je to přinejmenším na 3 neděle, uspěchání léčby se trvale podepíše na organismu. Regenerační doba pochopitelně ekvivalentně DELŠÍ!

nyjono

Pro získání imunity nejsou léky potřeba. Léky léčí, když je už nějaký problém.
Já užívám přírodní potravinové doplňky a snažím se využívat synergický efekt.
Má známá, bývala často nemocná, se začala otužovat a už roky jí nic nebylo.
Pouze se ráno sprchuje studenou vodou. Víc nic.
Začala vlažnou a jen kotníky a postupně přidávala.

ivzez

Zvýšení imunity není krátkodobá záležitost.

Za chvíli bude jaro → to je nejlepší doba začít s otužováním. A pak
samozřejmě pokračovat celoročně. Nezačínala bych teď v zimě, ale pokud
začnete na jaře, můžete na tom být už příští zimu výrazně lépe.

Edison

A co Ti na to řekl lékař???

suai

Imunita sidli ve streve, proto obnovit strevni mikrofloru, nejlepe Omibiotic. Antibiotika vam strevni bakterie kompletne znicila. Dale denne kolosturm kravske nebo kozi.

da ny

Samozřejmě, že jsou.
O léky se postará Váš imunolog, pokud tuto odbornost potřebujete. ne vždy zcela úspěšně.
O ostatní, ten základ se musíte starat sama (případně položili základy vaši rodiče).
Každá rekonvalescence chce svůj čas. Po ATB se musí dát do pořádku střevní mikroflóra. Pokud jste brala 3 (různá) ATB, dostalo Vaše tělo pořádný pohlavek.
Veselá mysl, půl zdraví (smích, masíruje brzlík i ten jeho zbytek)….! ŽIVOTNÍ STYL, STRAVA (střeva..
Když se člověk sám „pasuje“ do nemocných, slabých, ohrožených jedinců, nemůže tomu být jinak. Je dobré si „naprogramovat“ uzdravení v brzké době. Optimální stav, zdraví ve velmi blízké budoucnosti (dny, týdny, měsíc (podle obtíží, léčby).
Z podpůrných prostředků vyhovuje (chváli si) každému něco jiného. Většina je určena k prevenci, jiné během onemocnění. Někdo spoléhá na Colostrum, jiný na betaglukany, Apricarc B17, houby, další spoléhá na melasu, goji. Jsou toho spousty.
Základem dobrého zdraví jsou minerály/prvky a vitamíny. V běžné, i zdravé stravě jich nemusí být dostatek. Dnes ani zelenina a ovoce Vám tento dostatek nezajistí. Mnoho toho v sobě často nemá. Ale vláknina je to dobrá.
Naši předkové se touto dobou až do jara cpali kysaným zelím (vit. C, koenbzymQ aj.)
Obecně chybí populaci ZINEK. Je to bojovník se záněty. Ze stravy těžko vstřebatelný a málo zdrojů. Syrovou cibuli každý nesnese a vagpon toho nesní, podobně jako dýňových semínek. V lékárně koupíte 25mg tablety (lepší něco, než nic) a v návodu si přečtete, že ji zapijete. Chyba. jí se ke konci jídla, spolkne a nezapíjí se. Vhodným zdrojem Zn je kvalitní dýňový olej (lžička denně).
Dostatek vitamínů skupiny B je zásadní. Vitamin D prospěšný.. Sušené pšeničné klíčky jsou také dobrým zdrojem.
Vápník s hořčíkem (Mg se v přípravku obsahujícím i Zn nepřisvojí. Ani ZN, ani Mg). Podávání Ca nebo Mg samostatně se míjí ůčinkem, nepřináší kýžený efekt (muselo by se doplňovat denně a Ca se bez Mg nepřisvojí v kostní trámčině. Často se usdí v cévách nebo ve formě kamenů v ledvinách).
Předražené multivitaminy bývají k ničemu. Některé vitamíny, prvky nemají být podávány současně. Je potřebný časový odstup.
I bylinky jsou prima věc. Pozor na obecné pravidlo. Fajn běhen nachlazení, sezonně. Ne celoročně (nebezpečí u šípku). Bylinné čaje se pijí 10 – 14 dní max. Pak má následovat alespoň týdenní pauza. Jsou byliny, před kterými smekni, před jinými klekni!
Tinktury, vlaštovičník, lichořeřišnice. Rýmovník sirup, med, čaj. Atd.
Přeji hodně zdaru a pevného zdraví! ;D

Sabulak

Ahoj, já jsem zastánce přírodních produktů. A pokud mohu radit, tak na imunitu je nejlepší hlíva ústřičná. Ta tu imunitu fakt zlepšuje. No a kupuju ji v kapslích. Na houbicky.eu. Tam mají super výběr.

Cizecek.M

Přírodní produkty jsou nelepší. A hlíva je teda topovka. Je to fakt super potravina :) A tato forma je ideálka.

annas

Rychlejší nástup má tinktura ze grepu, nebo Grepofit, případně tinktura z lichořeřišnice.

Ale opakuji, u každého je to jinak, Trakže co je pro jednoho „tutovka“, po druhého nikoliv,.

ivzez

Nyjono,
co je »sybergický efekt«? Google vůbec nic nenašel…

aliendrone

Nejspíš jde o překlep, má na mysli „synergický“… se domnívám! ;) :)

ivzez

Nj, už to opravil.
Ale zaráží mne, že Google „synergický“ nenabídl…
Vždycky mi nabízí další varianty a tentokrát nic.