huxa

Nemůžu mít syfilis?

Zdravím, setkal se někdo z vás s touto nemocí popř. o ní hodně víte?
Potřeboval bych pomoci, při náhodném googlení jsem narazil na projevy syfilis, jsem panic a nikdy jsem si nic nepíchal, pouze mě napadá, že jsem kouřil cigarety „napůl“ s možná infikovanou osobou (střídala partnery jako ponožky a nijak se nechránila).
Míval jsem zduřelé uzliny a docela velmi špatnou angínu, dva týdny jsem ležel doma, týden šel do škole a zase se to opakovalo, do dvou měsíců od prvních projevů angíny mi dělali rozbor krve-tušímže i na syfilis a nic nenašli (což je dosti divné, dokonce jsem i na nějaké ty imunologické věci byl testován a údaje jsem měl v normě). Také jsem měl velkou aftu vzadu na horním patře, která nechtěla jít pryč a doktorka říkala, že je teda pěkně velká :) Poté jsem měl ještě asi 3krát angínu i s chraplavým kašlem, rýmou a dokonce i horečkou (do té doby jsem míval spíše menší teplotu-35,8–36,3). Potom se mi začala trošku vyrážka nad prstama u kloubů-stále ji mám, dle doktorky to mám „jen“ omrzlinky-nenutí mi to ale ke škrábání se. Poslední dva měsíce jsem už zdraví, ale stále se mi loupe v puse kůže u rtů-nic mi na to nepomáhá a nemůžu dojít na nějaký důvod či souvislosti těchto symptomů. (vždy mi na toto napsala doktorka antibiotika). Nevěděli byste prosím někdo, co by to mohlo být, popř. jaká je tak asi šance, že to je syfilis?

Nejlepší odpověď
iceT

Syfilis, rovněž příjice či lues, je pohlavně přenosné infekční onemocnění, jehož původcem je bakterie z kmene spirochét Treponema pallidum. Nositelem je obvykle osoba v raném stádiu nemoci, která jej přenáší pohlavním stykem. Poměrně častá je i infekce plodu během těhotenství nebo při kojení. Syfilis je pomalu se rozvíjející onemocnění s intermitentním průběhem a pestrým klinickým obrazem.
Přenosu luetické infekce v 95 % dominuje jakákoliv forma pohlavního styku, čímž je myšlen styk koitální, orální i anální, sexuální orientace zde sehrává určitou roli, poslední dobou totiž narůstá incidence lues mezi skupinami promiskuitně se chovajících homosexuálů.[1][2] Velmi nebezpečný, zejména pro dítě, je přenos z matky na plod, neboť kromě hrozby potratu je zde i vysoká pravděpodobnost, že novorozenec bude ve svém nejčasnějším věku postižen příznaky vrozené syfilis, které jsou obvykle nevratné, úmrtnost dětí je poté mnohem vyšší, nežli u syfilis získané. Dítě může být nakaženo i při kojení infikovaným mlékem. Za určitých podmínek je možný i přenos krevní cestou, kde rizikovou skupinou zde jsou zejména narkomani, při krevní transfúzí riziko nehrozí, neboť krev dárců je na příjici povinně testována. K vzácnosti tohoto přenosu příspívá i skutečnost, že treponemata jsou silně anaerobní (kyslík je pro ně toxický), a mimo tělo rychle hynou. V případě, že dojde k nákaze touto cestou, hovoří se o tzv. syfilis nevinných.
Středobodem prevence lues je především věrnost partnerovi, používání kondomu, pečlivý výběr sexuálních partnerů a dodržování základních hygienických pravidel. Z epidemiologického hlediska je nejvyšším rizikem možné infekce člověk ve stádiu sekundární syfilis – vysoká treponemová séropozitivita, četné ohniska nákazy (vředy a puchýře bývají zranitelné, jejich obsah je poté vysoce nakažlivý, lze se nakazit i pouhými dotyky).
Nechť si ona osoba nechá udělat testy na syfilis.

Další odpovědi
led

Tu vám nik nedá odbornú a pravdivú odpoveď na túto otázku. Všetko budú len dohady a veštenia z gule.
Jedinú odpoveď môže dať odborník – lekár. S touto otázkou a svojim podozrením, choďte za svojou lekárkou. Neváhajte. Lepšie je radšej planý poplach, ako smutná skúsenosť s následkami.

badisko

Ne ale pravdepodobnejsi je ze budes hypochondr …http://nemoci­.vitalion.cz/sy­filis/ ti te nechci urazit …ale prestan se tak prohlizet doktorce by urcite sifilida neunikla …a pokud mas blbebo lekare tak prejdi k jinemu ..!! oni jsou totiz lekari a lekari…

anonym

ty brďo, ty toho teda máš, no doufejme, že vše je pouze shoda náhod, jako vždy tady o tom nejde polemizovat, jestli ano, nebo ne, každopádně pokud jsi jak píšeš byl na krvi a nic nenašli, tak se snad nemáš čeho bát, to všechno může způsobovat i stres z toho všeho, co píšeš, měl ses jasně zeptat, jestli to je test, který prokáže, nebo ne syfilis a tyhle všechny věci, co tady píšeš doktor o tobě ví, ty teploty jsou nějak nízký, ne? Člověk mívá zvýšenou teplotu až na 37,2 tuším, tak ty tvoje jsou nějak nízký, není ti zima:-DDDD, Neboj, tak když si nejsi jestý, zajdi si tam ještě jednou a všechno pověz tak, jako tady

anonym

Huxo, googlení o nemocech je pro psychiku člověka velmi špatný počin. Pokud budeš číst veškerý (ať mi odpůrci prominou) škvár týkající se nemocí, kritiky nespokojenců a názory všech mudrců, kteří vědí nejlépe, co jim je, ačkoliv doktor tvrdí něco jiného, tak z toho nutně onemocníš, minimálně psychicky. Tvé problémy s ústní dutinou a krkem spíše signalizují nějakou „potvoru“ jako je streptokok, stafylokok nebo něco podobného. Také by takové problémy mohly vyvolat i chlamydie. Těch příčin je prostě hodně. Pokud Tvoje problémy přetrvávají (a já si pamatuji, že se zdravím máš dlouho problémy), tak zajdi k ošetřujícímu lékaři a požádej o pořádný rozbor krve a ať Tě pošle na krční, nebo plicní oddělení a nechá Ti udělat bakteriální vyšetření stěrů z krku.
Mám drobnou opravu – v ústech se ti nemůže loupat kůže, ta tam totiž není. Můžeš mít pouze problém se sliznicí v ústech, která je něčím podrážděná a špatně se hojí. Mohlo by zabrat kloktání slivovice.
Neporadím Ti ty vyrážky kolem kloubů prstů, ale podle Tvého popisu to mohou klidně být i drobné bradavičky. To by chtělo kontrolu na kožním.

Deli

Neplaš, při kouření cigaret se možná můžeš nakazit žloutenkou, rýmou nebo chřipkou, ale přenos syfilis je nepravděpodobný. Angína, kašel, horečky – to je běžné onemocnění a občas se rádo vrací. Obzvlášť, když to pořádně nedoléčíš, nebo se pohybuješ ve školním kolektivu a oslabený po nemoci to znovu chytneš od jiného spolužáka… Afty souvisí s imunitou oslabenou po nemoci. Suchá šupinkatá zčervenalá kůže není tak výjimečná – mimochodem taky ji letos mám. Suchý vzduch a časté mytí rukou, používání saponátů na úklid bez rukavic, nebo vůbec nenošení rukavic v zimě… Loupání kůže u rtů bude podobné příčiny…
Nesleduj se tolik, venku se dělá jaro, tak hurá ven, kolo, fotbal nebo prostě cokoli…za chvíli budeš v pohodě.