janek66

Jaké jsou ty "správné"brambory na bramborový salát?

Zase jsem to od loňska nějak zapomněl.

Nejlepší odpověď
kropitko

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jake-jsou-vhodne-brambory

Další odpovědi
rynek878

Určitě si vyberte mezi sortou typu A-B
C-jsou moc moučné,mají hodně škrobu,byla by z toho kaše.

hanulka11

také kupuji" A "ty se vám v salátu nerozsypou
hodně to mají i popsáno…salátové

dudu

Typ A: Jsou vhodné do salátů, pro vaření ve slupce, na loupačku a jako příloha. Hlízy mají po varu pevné, tuhé, lojovaté – nemoučnatí a nerozváří se ani delší dobou varu.
Typ B: Jsou univerzální přílohové, hodí se do salátů, gulášů, polévek a pro restování. Po varu se částečně rozsypávají a mírně moučnatí.
Typ C: Hodí se na přípravu kaší a těsta, používají se na výrobu hranolků, bramboráků, bramborových placek. Hlízy po varu moučnatí a rozsypávají se.
Typ D: Je určen pro průmyslové zpracování.

mojitek

Je to jak pise Rynek.Ja kupuju odrudu „Finka“ a jsou vazne lahodny jak na salat tak i jako prilohove