Maggi

Jaké jsou rozdíly mezi rodinným autem a autem luxusním?

EDIT: Bohužel takové je zadání ze školy. Máme popsat prostě typické vlastnosti rodinného auta a luxusního auta. Jako rodinné nám tam dali něco jako citröen Picasso a jako příklad luxusního je nějaké luxusně vypadající BMW :D.
Například v motoru, interiéru, vybavení, bezpečnosti, … Mám za úkol (předmět marketing) popsat, coby produkt, auto rodinné a luxusní, s důrazem na rozdíly. V autech se absolutně nevyznám. Poradíte mi prosím?

Odpovědi
Drap

I rodinné auto může být luxusní. Při takto zmateném zadání lze předpokládat že luxusní auto bude mít všechny možné moderní technologie, lépe provedený interiér z kvalitních materiálů a může mít i vykonější motor.

Edison

To jsou dvě naprosto různá hlediska na jeden produkt. Asi jako jaký je rozdíl mezi koulí a černou.

EKSOT123

Nevím jak jiné značky, ale BMW je pro běžného člověka úplně k ničemu. Tedy píšu o typu , ve kterém jsem jezdíval jako spolujezdec. Už jen ta kravina, že je neprostupně oddělená zadní zavazadlová část od sedaček pro cestující. Když máš potom vpředu rozbitý nebo zamrzlý zámek, nemůžeš tam vlézt kufrem. Asi by také byl problém tam narvat 10 balíků slámy, 20 pytlů dřeva, 3 plachty kopřiv, 2–3 m dlouhé stromky k výsadbě a mnoho dalších věcí. Nějakých výhod BMW jsem si tedy nevšiml. Ale nevím, já na tohle nemám zrovna buňky.

dubraro

To je zmatečné zadání. Mezi rodinným a luxusním autem je plynulý přechod, řadu aut, používaných jako rodinné lze zároveň označit za luxusní.
Ale budiž.
Rodinné: Velký zavazadlový prostor, často karosérie kombi. Hospodárný provoz, často úsporný vznětový motor. Pět nebo více míst. Snadné ovládání, jen nezbytná výbava, někdy automatická převodovka. Možnost upevnění dětských sedaček. Typické rodinné auto: Škoda Octavia Combi TDI.
Luxusní: Velikost zavazadlového prostoru nehraje roli. Menší počet míst, někdy jen dvě, někdy karoserie convertible (skládací střecha). Výkonný motor, spotřeba nehraje roli. Bohatá výbava i se zjevně zbytnými prvky, pohodlné sedačky, kvalitní audiosystém. Atraktivní úprava zevnějšku – chromované prvky, ozdobné disky kol apod. Typické luxusní auto: BMW Z4.

Edison

Dubraro, tys spíše zaměnil luxusní a sportovní. Znám obrovská luxusní auta, která klidně mohou být i rodinná.