Kraken80

Jake jsou rocni na auto, kdyz ho nepouzivam?

Jake jsou rocni minimalni vydaje za osobni auto, kdyz ho jen mam k dispozici, ale temer vubec bych ho nepouzivala, protoze ziju v zahranici? Je lepsi si ho nechat, nebo si auto pujcit, kdyz ho pri navstevach ceska budu potrebovat?

Odpovědi
Justin1

Pokud auto nejezdí, tak se platí jenom za jeho pojištění. Občas musí taky jet na technickou kontrolu. Pokud auto stojí na ulici, může taky být vykradeno nebo ukradeno nebo může být odtaženo kvůli čištění města nebo nutnosti rozkopat ulici třeba při havárii vodovodu, to všechno znamená náklady navíc, a pokud žiješ v zahraničí, nemůžeš na tyto situace dost pružně reagovat. Takže se přikláním spíš k prodeji auta a občasnému zapůjčení auta, ale z hlediska nákladů to kvantitativně porovnat nedokážu.

elkon

Pojištění není nutné sjednávat a proto ani platit, ale povinné ručení ano. To jsou jediné náklady u stojícího vozidla.

Dochy

Povinné ručení, pravidelná údržba (tu nemusíš, ale pak se nediv, když už to nerozjedeš), STK (pro většinu aut po dvou letech, nějaký dohled…
Přimlouval bych se k prodeji a případné půjčce v případě potřeby. Ale stejně budeš muset rozhodnout podle Tvých potřeb, které úplně odhadnout nemůžeme.