dust8

Jaké jsou ovládací prvky mini bagr a naučí se jej ovládat i laik?

Odpovědi
Kepler

Já myslím, že ano. V práci jsem měl možnost vyzkoušet si VZV a neměl jsem s tím žádné problémy. Ale naučit se ho ovládat přesně a efektivně, to už je věc druhá. Tam už pomůže jen delší praxe. Ovládací prvky zřejmě: otáčení celého ramene, zdvih ramene, otáčivý pohyb lžíce „k sobě“ (nabírání) a „od sebe“ (vysypání) a pojezd celého vozidla. Snad jsem na nic nezapomněl.

cukrar

Záleží jak který bagr. Ten můj, co jsem si postavil sám na koleně má prvky:
Otvírání lžíce, zvedání ramene, natážení ramene, otáčení, a zdedání nohy. Vše jsou dvočinné písty, tím pádem vše je dva pohyby.
Ovládat se to naučili i moji vnukové, ale pracovat s tím se musíte naučit od někoho, kdo již kopal.

kelley

Kdo se naučí řídit auto, naučí se i řídit bagr. Nevím jistě jak je to u minibagru, ale na VZV, běžný bagr, nakladač atd… je potřeba příslušný strojnický průkaz nebo zkoušky (není to běžný řidičák!).