kaculinda200

Jake jsou nevýhody rentgenu?

vůči člověku (tělu a zdraví)

Nejlepší odpověď
Emefej

Nevýhody vůči čemu? Hodně hloupě položená otázka.

Další odpovědi
Klaproth

Nevýhody rentgenu vůči člověku? Nerozumím otázce. Že tebe spíše než nevýhody zajímají nežádoucí účinky?

Löwe

Pokud pod ním nejste imrvére, tak vám nic nehrozí.
Doplňuji:
A chráníte si místa, které jsou na rentgenové záření citlivá. Jako pohlavní orgány aj.

mosoj

Malá rozlišovací schopnost.

lexx

je to koneckonců nějaká dávka záření ale nechodíš tam denně tak že v poho

Dochy

Nevýhody? Otázka je co těmi nevýhodami myslíte…

  • Radiační poškození (pro běžného pacienta minimální)
  • Dostupnost (zpravidla rozměrné zařízení, u starších rentgenů nůtný čas na zpracování materiálu)
  • Přílišná důvěra lékaře v rentgen – riziko (pokud je blbej, pak může prohlásit, že pokud nevidí nic na rentgenu, tak žádný problém není), riziko, že někteří lékaři budou poněkud ignorovat jiné diag. metody a možná už je ani neznají