postcd

Průnik elektromagnetického záření materiály

Dobrý den, zajímá mě jestli elektromag. záření (kromě rentgenového) proniká třeba skleněnou lahví, dřevem (dřevěná skříň) a nebo plastem? Jde mi hlavně o elektromagnetické záření z krystalů, viz zde: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-muze-kamen-energeticky-chranit-a-vysilat-energii

Odpovědi
anonym

Samozřejmě, že elmg. záření proniká materiály (i sklem – třeba světlo i vidíš, i dřevem, i plastem) – proniká různě ´dobře´ – v závislosti na vlnové délce (frekvenci) vlnění.
Samozřejmě – ne všemu lze věřit (viz „Citace o jednom nerostu“), ale ano – i některé nerosty vyzařují – třeba radioaktivitu.

mosoj

Záleží na materiálu a vlnové délce.
Doplňuji:
Světlo se sice počítá mezi elmag. záření ale je šířeno fotony. I na tom záleží.

Emefej

Proniká, kdyby nepronikalo, tak by sis v uzavřené místnosti třeba nezavolal mobilem.

anonym

Elektromagnetické záření je vlnění částic o určité vlnové délce .. například sklem proniká viditelné světlo a proto je pruhledné..:) ale pouze pro oči které jsou určené pro detekci tohoto záření (viditelného světla) :) gamma záření proniká většinu materiálu :) http://beacon­.berkeley.edu/por­tals/0/Figures/IR_spec­trum.jpg

Dochy

Mosoj: „Světlo se sice počítá mezi elmag. záření ale je šířeno fotony. I na tom záleží“
Veškeré elektromagnetické vlnění lze popsat jako šíření částic (fotonů) tak jako šíření vlny. Včetně rádiového vysílání. Frekvence a jí odpovídající vlnová délka jsou jen jiným vyjádřením energie fotonu.

Mowla: radioaktivita – elektromagnetické vlnění je pouze záření gama.

Jinak to elektromagnetické zářní z krystalů (alespoň tak jak je běžně prezentováno) je spíše nesmysl (podle mně). Pokud připustíme nějaké vyzařování (ve smyslu prezentovaném léčiteli), pravděpodobně nebude mít nic společného s elektromagne­tickým vlněním a zůstává spíše záležitostí víry. (můžete a nemusíte mu věřit, klasická věda jej nedokáže pozorovat, měřit ani prokázat)