postcd

Jaké máte nápady, jak se finančně zabezpečit na stáří pro případ, že nedostanu důchod?

  • doplňkové penz. spoření
  • stavebním spoření
  • klasické spoření v bance
  • drobný pasivní příjem pomocí internetu
  • nemovitost, kterou je možné prodat

Odpovědi
terry

… je potřeba budoucnost aspoň trochu naplánovat. Dlouhodobý plán, střednědobé i krátkodobé.
…je potřeba vědět, kolik budeš přibližně měsíčně potřebovat a od toho se odrazit.
… počítat s rezervou
… doplňkové penze.spoření > záleží na tvému současném věku. Pro mladé extra výhodné není
… stavební spoření > za mně uložené a málo zhodnocené peníze. Opět záleží na současném věku
… klasické spoření v bance > silně prodělečné. Úroky jsou mnohem nižší než inflace.
… drobný pasivní příjem pomocí internetu > jak hodně drobný? Má to vůbec smysl? Připadá mi to jako ztráta času.
… nemovitost je dobrá investice, ale předchozích několik let byly realitně hodně slabé. Teď se to sice už lepší, ale za jak dlouho plánuješ ten důchod? Co ty roky před tím? Budeš nemovitost pronajímat? I o tom je potřeba něco vědět.
… nejjistější je již zmiňovaný pasivní příjem. Ale nic není hned a jeho vytvoření trvá rámcově 2–5 let od rozhodnutí. A také je dobré mít nějaký vzor, někoho, kdo poradí a povede, kdo má zkušenosti a prokázal, že umí 🙂

agentpv

Detektor kovů a taky losy a sportku.