Anet560

Jaké jsou kroky na potlačení stresu ( např. Před testem , důležitým okamžikem atd. )

Děkuji za odpověd :)

Nejlepší odpověď
LejdyTerr

Každému pomáhá něco jiného, ale mě osobně – teplá koupel ve vaně s vonnými svíčkami, nějaké dobré jídlo, procházka se sluchátky venku a to nejlepší na stres – sex. Pokud nemáš s kým, tak si můžeš vystačit sama, to je jedno, ale při orgasmu se vyplavuje hormon štěstí:-)

Další odpovědi
venkovan

Být připraven na ten okamžik (třeba naučen na test) a před tím okamžikem to zas tak neprožívat.
Tréma, trochu nervozita je běžná záležitost skoro u každého člověka, není třeba se tím moc zabývat. Umíš si představit ten stres, když v noci vyjídám ledničku, co bude následovat ráno, až se zjistí, že je totálně vyjedená ,

Katy81

je to individuálne, ale za pokus nič nedáš 🙂

u mňa pomáha sadnúť si, celý svet poslať „do riti“ a niekoľko minút cielene zhlboka dýchať, pomalý hlboký nádych a pomalý výdych.

alebo si idem dať cigaretku, tam však hrozí, že keď je to väčší stres (ako bývali napr. tie skúšky na výške), tak som u jednej neskončila 😁 a pravdaže, nie každý fajčí…

ak je to niečo, čo sa týka „vystúpenia“ pred publikom (aj skúška je vlastne o tomto, vystupuješ pred profákom), povedz si, že oni ťa neskúšajú, či to vieš, oni vedia, že to vieš a oni to nevedia, takže ty im ukážeš svoje majstrovstvo… no, toto u mňa osobne síce na skúškach nepomáhalo, ale keď sme vystupovali s tancami, tak mi to pomohlo veeeeeľmi 🙂

držím palce 😉
Doplňuji:
LejdyTerr má pravdu, na tie prechádzky so slúchadlami v ušiach som zabudla 🙂

anonym

Podle otázky mám dojem, že máš poněkud pomotané, co je to stres a naopak, co je běžná tréma. Zvládat by ses měla učit obojí. Také by ses ale měla naučit rozlišovat, co je vlastně Tvým problémem a na to se potom zaměřit.
Zkus se podívat na Wiki, je tam bezpočet odkazů, jak rozeznat Tvůj zdroj trápení a samozřejmě i metody, jak se s takovými problémy vyrovnat.
Nejjednodušší metoda, jak Tebou uvedené potíže zvládnout, je to, že si řekneš, že jde jen o to, abys dokázala, co vlastně umíš (ovládáš).
Test, zkoušení, obhajoba vysokoškolské práce, zvládnutí pracovních úkolů a vše ostatní jsou vždy a jenom zkoušky naší osobnosti a toho, jak jsme připraveni na život a na vše, co nám do cesty právě náš život staví. Je dobré umět se sama za sebe rvát.

huxa

Osobně si vykouřím 1–2 cigaretu a jsem v pohodě :)