Avatar uživatele
Anet560

Jaké jsou kroky na potlačení stresu ( např. Před testem , důležitým okamžikem atd. )

Děkuji za odpověd :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4106 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
LejdyTerr

Každému pomáhá něco jiného, ale mě osobně – teplá koupel ve vaně s vonnými svíčkami, nějaké dobré jídlo, procházka se sluchátky venku a to nejlepší na stres – sex. Pokud nemáš s kým, tak si můžeš vystačit sama, to je jedno, ale při orgasmu se vyplavuje hormon štěstí:-)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
venkovan

Být připraven na ten okamžik (třeba naučen na test) a před tím okamžikem to zas tak neprožívat.
Tréma, trochu nervozita je běžná záležitost skoro u každého člověka, není třeba se tím moc zabývat. Umíš si představit ten stres, když v noci vyjídám ledničku, co bude následovat ráno, až se zjistí, že je totálně vyjedená ,

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Katy81

je to individuálne, ale za pokus nič nedáš 🙂

u mňa pomáha sadnúť si, celý svet poslať „do riti“ a niekoľko minút cielene zhlboka dýchať, pomalý hlboký nádych a pomalý výdych.

alebo si idem dať cigaretku, tam však hrozí, že keď je to väčší stres (ako bývali napr. tie skúšky na výške), tak som u jednej neskončila 😁 a pravdaže, nie každý fajčí…

ak je to niečo, čo sa týka „vystúpenia“ pred publikom (aj skúška je vlastne o tomto, vystupuješ pred profákom), povedz si, že oni ťa neskúšajú, či to vieš, oni vedia, že to vieš a oni to nevedia, takže ty im ukážeš svoje majstrovstvo… no, toto u mňa osobne síce na skúškach nepomáhalo, ale keď sme vystupovali s tancami, tak mi to pomohlo veeeeeľmi 🙂

držím palce 😉
Doplňuji:
LejdyTerr má pravdu, na tie prechádzky so slúchadlami v ušiach som zabudla 🙂

Upravil/a: Katy81

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Podle otázky mám dojem, že máš poněkud pomotané, co je to stres a naopak, co je běžná tréma. Zvládat by ses měla učit obojí. Také by ses ale měla naučit rozlišovat, co je vlastně Tvým problémem a na to se potom zaměřit.
Zkus se podívat na Wiki, je tam bezpočet odkazů, jak rozeznat Tvůj zdroj trápení a samozřejmě i metody, jak se s takovými problémy vyrovnat.
Nejjednodušší metoda, jak Tebou uvedené potíže zvládnout, je to, že si řekneš, že jde jen o to, abys dokázala, co vlastně umíš (ovládáš).
Test, zkoušení, obhajoba vysokoškolské práce, zvládnutí pracovních úkolů a vše ostatní jsou vždy a jenom zkoušky naší osobnosti a toho, jak jsme připraveni na život a na vše, co nám do cesty právě náš život staví. Je dobré umět se sama za sebe rvát.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

Osobně si vykouřím 1–2 cigaretu a jsem v pohodě :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek