anonymka14

Jaké jsou kouzla?

Na mojí otázku zda existují kouzla,jste mi odpověděli,že kouzla existují.Já mám další otázku.Napíšete mi prosím nějaká kouzla pro začátečníky??Ale nemyslím ty kouzla,jak je třeba ten kouzelník v televizi a tak.Myslim kouzla jako je třeba bílá magie.Já se chci totiž kouzlům věnovat,ale nevím jak na to a peníze nemám abych šla na nějaké kurzy.
Dáte mi prosím nějaká kouzla pro začátečníky (bílá i černá magie,ale jen 2 kouzla z černé magie a třeba 5 kouzel z bílé magie)???
Předem díky 🙂

Nejlepší odpověď
chudst

Moment, moment, moment. Co rikaly vedle damy je pravda, vy jste si to ale prebrala spatne. Vy si predstavujete, nebo mi to tak alespon prijde, ze cerna magie = urknuti cloveka, voodoo, apod. To je pitomost, nic takoveho neexistuje, at se vam snazi namluvit kdo chce co chce; je to sarlatanstvi, kteremu verit muzete, ale fungovat nebude.

Kdyz uz bych mel definovat kouzlo, tak se vracim zpet k led: ‚kouzla jsou nevysvetlitelne triky‘ – nedaji se vysvetlit, jak se je tedy chcete naucit. Anebo pohled Deli: ‚Existuje kouzlo osobnosti‘, existuje kouzlo lasky, atd, atd. Ale slovicko „kouzlo“ neznamena „kouzlo“ coby cerna/bila magie, ale obycejny vyraz pro neco ‚uhranciveho‘ (ted jsem asi 20 vterin premyslel, jakym slovem mam slovicko ‚kouzelne‘ nahradit. Ani ‚uhrancivy‘ neni spravne slovo, ale snad chapete, co tim mam na mysli).

Další odpovědi
www

Naučit se můžeš pouze triky, neboli kouzla předváděná kouzelníky třeba v televizi. To co hledáš ale nenajdeš – v racionální podobě to neexistuje !

led

Kúzlo funguje na základe šíkovnosti a psychologie.
Kúzelník pracuje napr. jednou rukou, druhou nenápadne odpútava pozornosť a rečami presvedčuje divákov, že to čo reálne vidia, vlastne nevidia.
Alebo v divadle. Tu je kúzelníctvo bežné. Vidíte herca na javisku a zrazu ho nevidíte. Kedy odišiel, ako to že sme to nevideli? Alebo voľné lietanie-vznášanie sa-plávanie v priestore. To je jednoduché divadelné kúzlo založené na psychologii diváka, svetelného efektu, zvuku a šikovnosti hercov a technikov. Techniku zmiznutia-objavenia nebudem vysvetľovať, Skúste si to pozrieť a zamyslieť sa pri tom.

dědapetr

Černá magie
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C4%8Cer­n%C3%A1_magie

Bílá magie
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/B%C3%A­Dl%C3%A1_magie