Lů18

Jaká/která jména se vám líbí?

Jaká/která jména se Vám líbí? Máte raději česká jména? Nebo se Vám líbí americká/anglická či z jiné země? Líbí se Vám, když má někdo 2 jména (např. Anna Marie, Tereza Nikol, Pavel Karel, apod.). Chtěli byste si změnit jméno? … Osoně mám ráda česká jména, ale aj ty anglické. Některým přijde celkem zvláštní, ž v zahraničí se dítě, člověk jmenuje Jablko, Hruška, Naděje, apod. (samozřejmě v angličtině), mně osobně se to líbí, a v Anglii či Americe to je úplně normální. Mám ráda třebas i exotická jména, nebo španělská jména jako je Diego, Miguel, Théodor, Alma, Solange, Mia, apod. znám slečnu, která chtěla své dítě pojmenovat Othélie nebo Othélius, prostě chudák dítě. Kamarádka ala své dcerce jména Elena Michaela, mně se to líbí :) A která jména ste dali /nebo máte vybraná pro vaše děti? :)

Nejlepší odpověď
briketka10

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mate-taky-radi-literaturu

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mate-radi-knihy-myslite-si-ze-je-dulezite-cist-proc

Já mám nejoblíbenejší knihy od A.Dumase a Strašidlo
Cantervillské od Oscara Wilda jednou jsem to tady už
psala.

A také knihu, kterou jsem četla, když jsem byla malá
od J. Foglara Hoši od bobří řeky. Dále Osadu Havranů

od Eduarda Štorcha.

Dále Historii Trestu Smrti.

Další odpovědi
Kepler

Preferuji česká jména a to ještě ta, která nejsou zrovna módní. Cizí jméno, například Arthur Nejezchleba působí komicky. Nevidím jediné rozumné odůvodnění, proč přejímat cizí jména. Ta naše se v zahraničí taky nepřejímají. Přemysl Copperfield by byl taky komický.

Drap

Vždy jsem preferoval českou klasiku. Teď přemýšlím o tom, že nechám celou rodinu přejmenovaat a změním na jména muslimská. /Mohamed, Ali, Fatima/

pucipuci

Jednoznačně jména,která jsou jakoby zdrobnělina. Eliška,Anežka,Bed­řiška, František,